نکات استفاده دستگاه فایبر

دستگاه فایبر یکی از انواع دستگاه های لیزر به شمار می رود که از طریق فیبر نوری پرتو لیزر را انتقال می دهد. دستگاه لیزر فایبر معمولا برای برش لیزری مورد استفاده قرار می گیرد. از آن جا که توسعه صنعتی کشور رو به بهبود است؛ استفاده از دستگاه فایبر نیز رو به افزایش می باشد و بسیاری از شرکت ها دستگاه لیزر فایبر را برای توسعه صنعت خود انتخاب می کنند. به همین دلیل برای شما در این مقاله نکاتی در ارتباط با کار با دستگاه فایبر را آموزش خواهیم داد:

نکات استفاده دستگاه فایبر

– استفاده از اپراتورهای با تجربه برای کار با دستگاه فایبر

همان طور که می دانید، دستگاه لیزرفایبر دارای اشعه مضر برای چشم می باشد و به همین دلیل استفاده از وسایل ایمنی برای اپراتور بسیار ضروری می باشد. بنابراین استفاده از یک فرد متخصص در این زمینه بسیار مهم است. اگر می خواهید از افراد غیر حرفه ای و بدون تجربه کار برای کار با دستگاه لیزر فایبر خود استفاده کنید، حتما قبل از شروع کار دوره های لازم را برای آموزش آن ها را برگزار کنید.

– انتخاب متریال مناسب برای دستگاه فایبر

دستگاه لیزر فایبر برای برش متریال های زیادی مورد استفاده قرار می گیرد اما توجه داشته باشید که این دستگاه را نمی توانید برای برش هر ماده ای استفاده کنید. مثلا ورقه هایی از جنس آکریلیک و یا پلی کربنات قابل برش با دستگاه لیزر فایبر نیستند. همچنین برای موادی که قابل برش با دستگاه فایبر هستند باید این نکته مورد توجه قرار گیرد که نسبت به ضخامت باید از توان های متناسب در تنظیمات دستگاه لیزر فایبر استفاده کنیدو این نکته هم باید توجه داشت برای برش های با قطر متریال بالا دستگاه های لیزر انتخاب مناسبی نیستد مگر در مواردی که دقت بالایی ( مثلا برش دایره های کوچک با تلورانس کم ) مورد نیاز باشد.

-در انتها تهیه قطعات یدکی دستگاه لیزر فایبر

دستگاه لیزر فایبر برای کار در طول زمان نیاز به قطعات یدکی دستگاه لیزر مانند منبع توان لیزر، هد دستگاه لیزر، سیستم کنترل دستگاه لیزر و … دارد. سعی کنید همیشه بهترین ها را برای دستگاه خود خریداری کنید تا بهترین کیفیت خروجی را دریافت کنید. به طور مثال هنگامی که از قطعات اصلی استفاده شود هنگام انجام عملیات برش مشکل خاصی نخواهید داشت و نگران قطع و وصل شدن برش کاری تغییر ضخامت برش و موارد مشابه نخواهید بود و همین موضوع در طول زمان مانع از بروز خسارت و به نفع اپراتور خواهد شد

دستگاه فایبر دارای امتیازات زیادی مانند راندمان بالا، هزینه های پایین و به صرفه می باشد که همین دلایل باعث می شود استفاده از این دستگاه زیاد شود. اما باید بدانید که دستگاه لیزر فایبر برای هر نوع برشی مناسب نیست؛ بنابراین قبل از شروع کار، شما باید نکات امنیتی و آموزش های لازم را در مورد دستگاه و نرم افزار را ببینید این موارد میتواند از قبیل میزان ضخامتی که برای برش دستگاه لیزر فایبر مناسب است؟، چه کیفیتی برای خروجی متصور هستیم؟چه نوع موادی با دستگاه مورد نظر قابل برش هستند ؟ باشند و این آموزش ها برای بالا بردن کیفیت برش با دستگاه لیزر بسیار مهم و ضروری هستند.

نکات استفاده دستگاه فایبر
5 (100%) 1 رای

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.