نکاتی برای استفاده از چرم در دستگاه لیزر

چرم یک متریال همه کاره است؛ چه چرم طبیعی باشد و چه چرم مصنوعی. شما با استفاده از دستگاه لیزر می توانید چرم را حکاکی کنید و کیف، کمربند، دستبند و بسیاری اشیا دیگر بسازید. در ادامه نکاتی برای استفده از چرم در دستگاه لیزر خواهیم گفت.

چرم طبیعی یک متریال واقعی است که انواع بی شماری دارد و به همین دلیل عکس العمل های متفاوتی در شرایط مختلف خواهید دید. به همین دلیل نمی توان قوانین و تنظیمات خاصی برای چرم در دستگاه لیزر در نظر گرفت.

نکاتی برای استفاده از چرم در دستگاه لیزر

نکات کلی در مورد استفاده از چرم در دستگاه لیزر به شرح زیر می باشد:

چرم طبیعی در دستگاه لیزر

* اگر چرم در حین حکاکی با دستگاه لیزر تغییر شکل داد، ما به شما پیشنهاد می کنیم که توان لیزر را کم کنید.

* اگر پس از پایان کار قصد تمیز کردن چرم را دارید، دقت داشته باشید که چون چرم شما طبیعی است، باید آن را با یک دستمال خشک تمیز کنید. در غیر این صورت، اگر موفق به پاک کردن آن نشدید و تمایل به استفاده از ماده شوینده داشتید اول با قسمتی از چرم که به آن نیاز ندارید آن مواد را امتحان کنید تا به آن آسیبی وارد نکند.

چرم مصنوعی در دستگاه لیزر

* چرم مصنوعی معمولا یک لایه پارچه دارد و به همین خاطر محکم تر است و راحت تر می توان با آن کار کرد.

* چرم مصنوعی به راحتی با یک دستمال یا اسفنج نم دار تمیز می شود.

نکاتی برای استفاده از چرم در دستگاه لیزر

زمانی که دستگاه لیزر شروع به حکاکی و یا برش چرم می کند، بوی بسیار بدی از خود ایجاد می کند که به همین دلیل متخصصان زیادی برش و حکاکی چرم را در محیط خلا پیشنهاد می کنند.

همان طور که گفته شد به دلیل تنوع بسیار زیاد چرم، نمی توان تنظیمات کلی برای آن در دستگاه برش و حکاکی تعیین کرد اما شما می توانید برای پیشگیری از خراب شدن کارتان، ابتدا از یک تکه به عنوان آزمایشی در دستگاه لیزر خود استفاده کنید و تنظیمات متناسب با آن نوع چرم را بسنجید. در این صورت دیگر کار و طرح اصلی شما دچار نیم سوز شدن و خرابی نخواهد شد.

نکاتی برای استفاده از چرم در دستگاه لیزر
به این مطلب امتیاز دهید

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.