نکاتی برای حکاکی روی وسایل الکترونیکی با دستگاه لیزر

امروزه دستگاه لیزر در تمام زمینه ها نقش اساسی دارد و به دلیل توانایی گسترده آن برای برش روی انواع  متریال های مختلف از جمله فلزات، از دستگاه لیزر در صنعت الکترونیک و وسایل الکترونیکی نیز استفاده می شود.   به عبارت دیگر از دستگاه های لیزر به جهت حکاکی روی وسایل الکترونیکی امروزه بسیار استفاده شده و به همین ترتیب کسب و کارهای درآمدزایی تشکیل شده است.

شما با دستگاه لیزر می توانید متن، عکس، لوگو و هرآنچه که مورد علاقه و نیاز شما و یا شرکت شما می باشد را با دقت، کیفیت و سرعت بالا روی محصولات الکترونیکی خود و حتی کاور موبایل های هوشمند حکاکی کنید. شرکت های بزرگ با حک برند های شان روی وسایل تولیدی الکترونیکی خود، محصولات خود را شخصی سازی کرده تا نشانی از برندشان روی محصولات باشد.

می توانید در این زمینه با سر زدن به صفحه طرح لیزر سایت روتک طرح های دستگاه لیزر برای حکاکی روی قاب و بدنه گوش های موبایل یا طرح های برش لیزری برای ساخت انواع قاب را به رایگان دانلود و استفاده نمایید.

حکاکی روی وسایل الکترونیکی

حکاکی روی وسایل الکترونیکی

نکاتی در خصوص حکاکی روی وسایل الکترونیکی با دستگاه برش لیزری:

 

شما می توانید وسایل الکترونیکی خود مثل موبایل و تبلت را با استفاده از دستگاه لیزر، حکاکی کنید تا هم از گم شدن یا به سرقت برده شدن آن ها تا حدی جلوگیری کنید و هم این که با وسایل الکترونیکی مشابه در دسترس خود به اشتباه گرفته نشوند.

قبل از شروع کار بهتر است موادی که برای حکاکی لیزر مناسب هستند  را بشناسید:

  1. پلاستیک مانند اکریلیک و پلکسی گلاس
  2. چوب
  3. پارچه
  4. چرم
  5. فلزات مانند آلومینیوم
حکاکی روی وسایل الکترونیکی

حکاکی روی وسایل الکترونیکی

برای حکاکی روی وسایل الکترونیکی باید ابتدا از جنس وسیله و توانایی دستگاه لیزر برای حکاکی جنس بدنه و تنظیمات دستگاه برای داشتن حکاکی خوب آگاه باشید. در مقاله های قبلی راجع به حکاکی و برش انواع متریال ها، به صورت مفصل توضیح داده شد. شما می توانید بسته به نوع مواد و متریال به کاربرده شده در بدنه وسیله خود کار حکاکی را با دستگاه لیزر فایبر یا دستگاه لیزر co2 انجام دهید.

بدنه محصولات الکترونیکی اصولا از آلومینیوم و پلاستیک ساخته شده اند و صفحه نمایش وسایل الکترونیکی از اکریلیک یا پلکسی گلاس درست شده اند.  کاور موبایل ها نیز معمولا از جنس چوب، چرم یا پارچه ساخته شده اند.

در طی حکاکی لیزر مقدار زیادی از سطح بالایی و رویی بسته به قدرت لیزر، حکاکی یا برداشته می شود و تنوع متفاوتی در سطح کار و متریال بعد از کار دیده می شود بنابراین شما می توانید طرح های زیبا و یا حتی لوگوی تبلیغاتی شرکتتان را  را روی وسیله های خود حکاکی کنید.

توجه داشته باشید آلومینیوم و فلز به وسیله دستگاه لیزر CO2 معمول قابل برش نیستند و شما فقط می توانید روی مدل هایی که براق نیستند حکاکی کنید.

حکاکی روی وسایل الکترونیکی

حکاکی روی وسایل الکترونیکی

از جمله کاربردهای حکاکی روی وسایل الکترونیک می توان به شخصی سازی، حکاکی امنیتی و حک برند شرکت ها روی بدنه گوشی های هوشمند، تبلت ها و لپ تاپ ها اشاره کرد.

اگر نیاز دارید تا طرح های مورد علاقه خود را روی بدنه گوشی موبایل، لپ تاپ یا دیگر وسایل الکترونیکی خود ایجاد کنید ما به شما پیشنهاد می کنید از دستگاه های لیزر فایبر و دستگاه های لیزر co2 استفاده کنید.

نکاتی برای حکاکی روی وسایل الکترونیکی با دستگاه لیزر
جمعا 1 رای و میانگین رضایت مشتریان 5

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.