نکاتی برای خرید دستگاه لیزر فایبر

دستگاه برش لیزر فایبر، یک پرتو لیزر پیوسته ای تولید می کند، با این دستگاه لیزر می توان برش هایی با درجه بالایی از دقت داشته باشیم. این دستگاه با یک کنترل کننده cnc کنترل شود که می تواند اجزای ظریف و کوچک مناسبی را برای استقاده در ماشین آلات دقیق، جواهرات، ابزار و الکترونیک تولید کند.

سیستم لیزر فایبر یک لیزر حالت جامد است که پرتو باریک با شدت بسیار بالایی تولید می کند. این نوع لیزر می تواند مداوم و پشت سر هم کار کند و توانایی برش متریال های ظریف با سرعت بالا را داراست.
لیزرهای فایبر دستگاه های جمع و جوری هستند که نیاز به لنز ندارند. همچنین این نوع لیزرها پایدار هستند و کمتر به سرویس و تعمیر و نگهداری نیازمند می شوند.دستگاه برش لیزر فایبر این امکان را فراهم می کند تا برش های لیزر دقیقی داشته باشید. این دستگاه می تواند جایگزین خوبی برای ماشین آلات تراشکاری دقیق مینیاتوری باشد.

نکاتی برای خرید دستگاه لیزر فایبر

نکاتی برای خرید دستگاه لیزر فایبر

 

کارکرد دستگاه لیزر فایبر چیست؟

دستگاه فایبر برای برش فلزات با دقت بالا به طور حرفه ای، مانند فولاد ضد زنگ، فولاد کربن، آهن، برنج، آلومینیوم همچنین برای برش ورق فلزی، تولید سوئیچ الکتریکی و لوکوموتیو مهندسی، هوا و فضا، ماشین آلات غذا، مهندسی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

مواد 300w 500w 750w 1000w 2000w
فولاد ضد زنگ 2mm 3mm 4mm 4mm 6mm
فولاد کربن 3mm 6mm 8mm 10mm 20mm

طریقه انتخاب بهترین دستگاه فایبر چیست؟

در ابتدا باید نوع و سایز مواد اولیه ای که قرار است. برای این کار می توانید از مشاوران شرکت ROTEC کمک بگیرید.

در مرحله دوم باید بدانید که حداکثر ضخامت برش شما چقدر است، چرا که دستگاه تا حد معینی را برش می دهد.

در نهایت شما به هر اندازه که برای خرید دستگاه برش لیزری هزینه پرداخت کنید، به علت متفاوت بودن قیمت ها بر حسب کیفیت نتیجه های متفاوت می گیرید. به عنوان مثال اگرقصد خرید سورس لیزر که در حالت نرمال می تواند برای 100000 ساعت کار کند داشته باشید، پس بنابراین باید هزینه کارکرد آن را پرداخت کنید.

همان طور که می دانید قیمت دستگاه فایبر بالا است و به همین خاطر باید در خرید دستگاه فایبر دقت لازم را داشته باشید، چون ماشین فایبر توسط شرکت های مختلفی در ایران به فروش می رسد. گاهی اوقات مشتریانی که برای خرید تماس می گیرند اعلام می کنند که شرکت های دیگر دستگاه لیزر فایبر را با قیمت پایین تری ارائه می دهند. به همین دلیل در ادامه برای شما نکاتی را خواهیم گفت که باید در حین خرید یک دستگاه با قیمت مناسب، به آن ها نیز توجه داشته باشید.

راهنمای خرید دستگاه برش لیزر فایبر

راهنمای خرید دستگاه برش لیزر فایبر

بدنه دستگاه فایبر

بعد از منبع لیزر، گران قیمت ترین قسمت دستگاه فایبر، بدنه آن می باشد، زیرا یکی از مهمترین قسمت های ماشین لیزر است. مطمئنا بسیاری از تولیدکنندگان دستگاه فایبر، برای این که هزینه های خود را کاهش دهند، از جنس های نامرغوب برای ساخت بدنه دستگاه لیزر استفاده می کنند.

بدنه های دستگاه فایبر به دسته سبک، استاندارد و سنگین تقسیم می شوند. برای این که بدانید کدام دستگاه برش لیزری با این بدنه ها برای شما مناسب است، بهتر است که دستگاه را با بالاترین سرعت آن تست کنید. دستگاه لیزر سبک در هنگام کار، لرزش زیادی دارد. بسیاری از خریداران متوجه این ایراد بزرگ در حین خرید نمی شوند. دقت داشته باشید که تعویض بدنه دستگاه لیزر بسیار سخت و گاهی نشدنی است و به همین دلیل در صورت خراب شدن دستگاه لیزرتان، شاید مجبور به تعویض کل دستگاه شوید.

گاید ریل دستگاه فایبر

یکی از مهمترین مسائلی که خریداران دستگاه لیزر به آن توجه نمی کنند، گاید ریل دستگاه فایبر می باشد. در صورت عدم انتخاب مناسب، ممکن است شما هزینه ای که برای خرید کرده اید، هدر داده باشید.  چرا که دستگاهی که درست حرکت نکند بالطبع برش درستی هم نخواهد داشت. از طرفی در صورت پایین بودن کیفیت، در زمان های کوتاه نیازمند تعویض قطعات خواهد بود.

خدمات دستگاه فایبر

قسمت های دیگری از قطعات یدکی دستگاه فایبر نیز هستند که باید به آن ها توجه داشت که در قسمت های بعدی درباره آن ها صحبت خواهیم کرد. اما در این جا اجازه دهید در مورد خدمات و پشتیبانی دستگاه برش لیزری صحبت کنیم. دستگاه لیزر فایبر را نمی توان به راحتی نصب کرد و باید توسط کارشناسان نصب و راه اندازی شود. خیلی از شرکت ها فقط دستگاه را می فروشند و برای خدمات پس از فروش آن، تدابیری در نظر نگرفته اند؛ لذا در آینده تنها و بدون پشتیبان خواهید بود .

ممکن است برای انواع دیگر دستگاه لیزر، شما تمایلی به پرداخت هزینه بیشتر به جهت گارانتی و پشتیبانی نداشته باشید، اما برای دستگاه فایبر این مورد را حتما مد نظر داشته باشید. شرکت روتک یکی از معدود شرکت هایی است که به خدمات پس از فروش دستگاه های خود توجه زیادی دارد و شما می توانید به راحتی از طریق سایت، انجمن و یا تماس تلفنی مشکلات دستگاه خود را حل کنید.

نکاتی برای خرید دستگاه لیزر فایبر

5 راهنمایی که هنگام خرید دستگاه برش لیزر فایبر باید درنظر بگیرید:

1- متریال هایی که می توانید برش دهید:

پرتو بسیار باریک لیزر فایبر این امکان را فراهم می کند که متریال های بازتابی مانند مس، فلزات گرانبها مانند نقره، طلا، سرامیک و پلاستیک که معمولا با سیستم های لیزر معمولی به سختی برش داده می شوند را به راحتی برش دهد.

2- تلورانس بالا

دستگاه برش و حکاکی لیزری قادر به برش با دقت یک هزارم ثانیه است (0.02 میلی متر). به دلیل طبیعت پیوسته لیزر فایبر، زبری سطح را که اغلب با لیزرهای پالسی ایجاد می شود را در برش با دستگاه برش لیزری فایبر نداریم.
مکانیزم کنترل حرکت 4 محوره از سروو موتور برای تعیین موقعیت استفاده می کند.
نکته ای که باید دقت کنید این است که تلورانس برای برش لیزری بسته به نرمی و نقطه ذوب متریال ها، مخصوصا در فلزهای باارزش تاثیرگذار است.

3- بهره وری

دستگاه فایبر برش فلزات، توانایی برش را تا حد قابل قبولی دارد، بهره وری این دستگاه به علت توانایی لیزر در برش تا سرعت های 8 اینچ بر ثانیه (200mm/s)، بالا می باشد.
بهره وری کلی به ضخامت متریالی که برش می دهید، ویژگی های آن و پیچیدگی های برشی که نیاز دارید نیز، بستگی دارد.

4- ویژگی های تخصصی

وسایل پزشکی، صنعت خودرو، هوا فضا و صنایع تولیدی به این علت که نیازمند دقت بالا در تولید اجزای خود هستند و از طرفی در ساخت قطعات آنها به برش اجزای بسیار کوچک در حد میکرو نیاز است، پیشنهاد می شود از دستگاه برش لیزری فاییر که هم دقت بالایی دارد و هم  توانایی برش قطعات در سایز میکرو را دارد استفاده کنید.

نمونه ای از قطعاتی که می توانند با دستگاه لیزر فایبر تولید شوند:
• وسایل پزشکی : بسیاری از تجهیزات پزشکی و قطعات از تیتانیوم، پلاتین و سرامیک ساخته شده اند.
• خودرو: بسیاری از قطعاتی که در ساخت خودرو استفاده می شوند.
• الکترونیک: تراشه های نیمه هادی
• اجزای ساعت: از برش لیزری می توان برای تهیه شفت ها، چرخ دنده ها استفاده کرد.
• ساخت جواهر: ساخت گردنبند، گوشواره با فلزها با ارزش

5- ایجاد فرصت های نامحدود

کاربردهای دستگاه برش و حکاکی لیزری که ذکر شد، سبب شده که راهکارهای بسیاری در تولید ماشین آلات پیچیده و برش متریال بدون محدودیت فراهم شود. مشخصه اصلی این دستگاه از قبیل: نتیجه کار عالی، لبه های برش با جزئیات خوب و دقت بالا، موقعیت های مقرون به صرفه ای را در ساخت قطعات ایجاد کرده است.

نکاتی برای خرید دستگاه لیزر فایبر

اگر قصد خرید دستگاه لیزر فایبر را دارید، با توجه به موارد ذکر شده در این مقاله، پیشنهاد می شود حتما از متخصصین در این زمینه کمک بگیرید.

نکاتی برای خرید دستگاه لیزر فایبر
جمعا 3 رای و میانگین رضایت مشتریان 5

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.