سنگ را نیز می توانید با دستگاه لیزر حکاکی کنید!

یکی از کاربردهایی که در مورد دستگاه لیزر باید بدانید این است که ، متریال هایی مانند چوب، گرانیت، پارچه، چرم و … را می توان با استفاده از دستگاه لیزر برش داد و یا حکاکی کرد. برای این که نتیجه کار شما زیبایی خاص خودش را پیدا کند مطمئنا انتخاب یک متریال مناسب تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت. مخصوصا وقتی تصمیم دارید تا یک عکس را حکاکی کنید.

حکاکی سنگ با دستگاه لیزر

تخته های سنگ می توانند یکی از بهترین انتخاب های شما برای حکاکی تصاویر باشند. سنگ های با رنگ خاکستری برای حکاکی بسیار مناسب هستند. ساختار سنگ اصولا به شکلی است که لایه های نازک حکاکی شده را بسیار خوب نمایش می دهد و لبه ها -بسیار تمیز حکاکی می شوند.

اما می خواهیم به شما نکاتی را در مورد حکاکی سنگ یادآور شویم:

  1.  قبل از شروع کار حکاکی سنگ با دستگاه برش لیزر باید با یک دستمال مرطوب روی کار را تمیز کنید و اجازه دهید تا کاملا خشک شود.
  2. قبل از شروع حکاکی برای پیدا کردن بهترین تنظیمات دستگاه لیزر، تست های مختلفی روی سنگ های مختلف داشته باشید تا کار اصلی شما خراب نشود.
  3. برای گرفتن نتیجه بهتر سعی کنید از سنگ های شفاف با رنگ های تیره استفاده نمایید چون تصاویر روی این نوع سنگ ها بسیار زیبا حکاکی می شود.
  4. برای حکاکی پیشنهاد می کنیم از لنزهای با فوکوس پایین استفاده کنید 2 تا 5/2 اینچ مناسب می باشد.
  5. فشار مناسب باد، توان مناسب حکاکی از پارامترهای مهم در کیفیت کار نهایی می باشد.
  6. استفاده از تیوب لیزرهای توان پایین تر برای حکاکی روی سنگ مناسب تر هستند.
  7. قبل از حکاکی عکس مورد نظر را به نقاط تبدیل کنید و از ارسال عکس رنگی برای حکاکی خودداری کنید.

حکاکی سنگ دستگاه لیزر

اما ممکن است این سوال برای شما پیش آمده باشد که از حکاکی سنگ در چه زمینه هایی می توان استفاده کرد. جالب است بدانید که تصاویر روی سنگ مزار و سنگ های یادبود توسط همین دستگاه های لیزر زده می شود. همچنین بسیاری از سنگ های تزیینی که در نمای ساختمان ها به صورت طرح های خاص استفاده می شود نیز با همین دستگاه ها انجام می شود.

روی سرامیک و کاشی نیز می توان حکاکی انجام داد. جالب است بدانید که حتی حکاکی روی سنگ های گران قیمت و نگین هایی که در صنعت جواهرات نیز مورد استفاده زیادی دارد.

با داشتن یک دستگاه حکاکی شما می توانید از دل انواع سنگ ها، در صنایع مختلف کسب درآمد کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی، می توانید با کارشناسان ما در شرکت روتک تماس گرفته و برای خرید دستگاه لیزر مناسب به راحتی تصمیم گیری نمایید.

سنگ را نیز می توانید با دستگاه لیزر حکاکی کنید!
به این مطلب امتیاز دهید

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.