نگهداری دستگاه لیزر در فصل زمستان و تابستان

در مقالات قبل در خصوص نگهداری دستگاه برش لیزر و کارکرد آن ها و کاربردهای دستگاه لیزر اطلاعاتی ارائه شد. لازم دانستیم اطلاعاتی در خصوص نگهداری و شرایط محیطی مناسب برای دستگاه های لیزر در این مقاله ارائه دهیم.
با رعایت نکات مهمی که بیان می کنیم، شما می توانید شرایط بهینه ای برای دستگاه برش لیزری خود فراهم کنید، چه در گرمای تابستان باشید چه در هوای سرد فصل زمستان.

شرایط کلی ایده آل برای نگهداری دستگاه برش لیزری روتک:

شرایط نگهداری دستگاه برش لیزری روتک

شرایط نگهداری دستگاه برش لیزری روتک

 

• دمای محیط بین +15 درجه سانتیگراد و+25 درجه سانتیگراد.
• رطوبت بین 40% تا 70%
دستگاه ها را در زیر نور مستقیم خورشید قرار ندهید.

مشکلات دستگاه برش لیزری در فصل زمستان

مشکلات دستگاه برش لیزری در فصل زمستان

مشکلات دستگاه برش لیزری در فصل زمستان

در فصل زمستان، ممکن است دمای محیط به زیر دمای توصیه شده کاهش یابد. این شرایط سبب ایجاد تراکم در تیوب لیزر شده و باعث صدمه رسیدن به تیوب می شود. از دیگر مشکلات هوای سرد، سخت تر شدن روغن ها و گریس است که باعث می شوند به قطعات مکانیکی دستگاه لیزر آسیب جدی وارد شود.

نکاتی که در فصل سرد باید رعایت کنید:

  • یک تنظیم کننده دما روی هیتر قرار دهید تا دمای محیط را روی 15 درجه سانتی گراد تنظیم کند و دما را پایین تر نبرد. هم چنین می توانید قبل از استفاده از دستگاه لیزر دمای محیط را به آرامی گرم کنید.
  • دستگاه برش را خیلی نزدیک به بخاری یا منبع گرما قرار ندهید. هوای گرم می تواند به داخل خنک کننده کشیده شده و در نتیجه باعث می شود دستگاه بسیار گرم شده و در نتیجه گرمای زیاد، دستگاه خاموش می شود.
  • به منظور حفظ دمای دستگاه آن را عایق بندی کنید. در صورتی که دمای خنک کننده پایین تر از دمای 15درجه سانتیگراد باشد، دستگاه لیزر به دلایل ایمنی نمی تواند روشن شود.
مشکلات دستگاه برش در گرمای شدید تابستان

مشکلات دستگاه برش در گرمای شدید تابستان

مشکلات دستگاه برش در گرمای شدید تابستان

در فصل تابستان دستگاه های برش و حکاکی لیزری به دلیل اینکه در معرض گرمای خوشید هستند و از طرفی جهت سرد شدن هوا نیز در معرض سرمای سیستم های خنک کننده قرار می گیرند، ممکن است این شرایط باعث به وجود آمدن مشکلاتی در دستگاه شود.

به طور کلی، افزایش دمای محیط ممکن است روی کارکرد دستگاه برش لیزر تاثیر گذار باشد. با رعایت نکات زیر می توانید از این مشکلات دوری کنید:

• از قرار گرفتن دستگاه لیزر در نور مستقیم خورشید جلوگیری کنید.
• اگر دستگاه برش شما نزدیک پنجره قرار گرفته باشد، پرده ها و یا کرکره پنجره را ببندید.
• دستگاه لیزر و قطعات و لوازم جانبی آن را مستقیما در مقابل سیستم خنک کننده قرار ندهید، زیرا سرد شدن بیش از حد هم می تواند باعث ایجاد مشکلاتی در آن شود.
• گردش هوای خوب در محیط از ایجاد حرارت جلوگیری می کند. بنابراین پنجره را گاهی باز کنید تا هوای محیط تهویه شود.

حفظ شرایط محیطی مناسب در فصول مختلف سال در کارکرد دستگاه لیزر تاثیرگذار خواهد بود. با رعایت نکات بالا تا حد زیادی می توانید در عمر بیشتر و کارکرد بهتر دستگاه لیزر خود تاثیر گذار باشید.

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نگهداری دستگاه لیزر در فصل زمستان و تابستان
جمعا 8 رای و میانگین رضایت مشتریان 5