,

حکاکی روی آینه با استفاده از دستگاه برش و حکاکی لیزری

کارکردن روی آینه از قدیم در بین مردم ایران از محبوبیت خاصی برخوردار بوده است هر چند که فرآیند حکاکی در آن زمان با دست انجام می شده و کار طاقت فرسایی بوده است.

امروزه با گسترش تکنولوژی و ورود لیزر در زمینه های مختلفی مانند صنعت، پزشکی، فیزیک، الکترونیک و … تغییرات زیادی ایجاد شد و همین تغییرات، راه را برای ایده های جدید باز کرد.

حکاکی روی آینه با استفاده از دستگاه برش و حکاکی لیزری

بعد از ظهور لیزر و ساخت انواع دستگاه های لیزر، حکاکی روی اجسام و سطوح مختلف امکان پذیر شد و آینه نیز یکی از متریال هایی بود که به دلیل محبوبیت حکاکی روی آن، مورد توجه افراد زیادی قرار  گرفت.

امروزه به دلیل دقت و کیفیت بالای دستگاه های لیزر، دیگر حکاکی روی آینه با دست انجام نمی شود و شما می توانید دقیق ترین و ریزترین طرح ها را روی سطح آینه حکاکی کنید.

برای حکاکی روی آینه توجه داشته باشید حکاکی باید حتما از پشت آینه انجام شود. در صورتی که روی آینه را حکاکی کنید مانند زمانی است که دارید حکاکی روی شیشه انجام می دهید. اما ما این روش را اصلا به شما توصیه نمی کنیم به این دلیل که چون حکاکی روی سطح آینه سبب انعکاس اشعه لیزر به داخل هد شده و از آن جا به آینه و لنز در نتیجه باعث خراب شدن و کم شدن عمر تیوب لیزر شما می شود از طرفی بازتاب غیر عمود ممکن است به اپراتور آسیب زده یا حتی موجب آتش سوزی گردد.

حکاکی روی آینه با استفاده از دستگاه برش و حکاکی لیزری

نکته دیگری که در حکاکی در آینه باید به آن توجه داشته باشید تا نتایج زیبا و مورد علاقه خودتان را به دست بیاورید، این است که   طرح ها باید قبل از حکاکی روی آینه برعکس شده باشند . به طور مثال عکس هایی که در سمت راست  در پشت آینه حکاکی می شوند وقتی به آینه نگاه می کنید برعکس نمایش و در سمت چپ نشون داده می شود. به عبارتی از گزینه X-Mirror باید استفاده گردد.

چرا حکاکی روی آینه ؟

آیا ممکن است این سوال برای شما مطرح شده باشد که چرا حکاکی روی آینه؟  جالب است بدانید متقاعدکردن مردم برای خرید آینه های حکاکی شده بسیار راحت است و اگر شما تمایل به ایجاد یک کسب و کار جدید دارید و در زمینه فروش آینه فعالیت دارید می توانید با خرید یک دستگاه لیزر مناسب به کار خود رونق بیشتری دهید.

یکی از کاربردهای آینه ثبت لوگو یا آدرس شما به عنوان توزیع کننده آن نوع آینه و راهی برای تبلیغات ماندگار خواهد بود.

حکاکی روی آینه با استفاده از دستگاه برش و حکاکی لیزری

شما می توانید ایده های خلاقانه به مشتریان خود ارائه دهید و طبق علایق آن ها رفتار کنید تا در خدمات رسانی به آن ها خاص باشید. به عنوان مثال می توانید خاطرات آن ها را در قالب تصویر و تاریخ روی آینه حکاکی کنید تا سالیان سال آن را به عنوان یک یادبود نگه دارند و به بقیه دوستان خود نیز آن را پیشنهاد کنید.

حکاکی روی آینه با استفاده از دستگاه برش و حکاکی لیزری

حکاکی روی آینه با استفاده از دستگاه برش و حکاکی لیزری
به این مطلب امتیاز دهید

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.