حکاکی روی آینه با استفاده از دستگاه برش و حکاکی لیزری

کارکردن روی آینه از قدیم در بین مردم ایران از محبوبیت خاصی برخوردار بوده است هر چند که فرآیند حکاکی در آن زمان با دست انجام می شده و کار طاقت فرسایی بوده است.  امروزه با گسترش تکنولوژی و ورود لیزر در زمینه های مختلفی مانند صنعت، پزشکی، فیزیک، الکترونیک و … و همچنین ساخت دستگاه برش و حکاکی لیزری تغییرات زیادی ایجاد شد و همین تغییرات، راه را برای ایده های جدید باز کرد. یکی از کارهایی که می توان با دستگاه لیزر انجام داد حکاکی طرح روی متریال های مختلف است. همین طور که در این مقاله خواهیم گفت شما می توانید چگونگی و کاربردهای حکاکی روی آینه با دستگاه لیزر را بیاموزید و در دکوراسیون محیط های مختلف مانند منازل، محیط های کاری و محیط های تجاری جهت زیبا سازی استفاده نمایید. برای اطلاعات بیشتر درباره حک لیزری آینه با دستگاه حکاکی لیزری ادامه مقاله را مطالعه نمایید.

حکاکی روی آینه با دستگاه لیزر

حکاکی روی آینه با دستگاه لیزر

بعد از ظهور لیزر و ساخت انواع دستگاه های لیزر، حکاکی روی اجسام و سطوح مختلف امکان پذیر شد و آینه نیز یکی از متریال هایی بود که به دلیل محبوبیت حکاکی روی آن، مورد توجه افراد زیادی قرار  گرفت.

امروزه به دلیل دقت و کیفیت بالای دستگاه های لیزر، دیگر حکاکی روی آینه با دست انجام نمی شود و شما می توانید دقیق ترین و ریزترین طرح ها را روی سطح آینه حکاکی کنید.

برای حکاکی روی آینه توجه داشته باشید حکاکی باید حتما از پشت آینه انجام شود. در صورتی که روی آینه را حکاکی کنید مانند زمانی است که دارید حکاکی روی شیشه انجام می دهید. اما ما این روش را اصلا به شما توصیه نمی کنیم به این دلیل که چون حکاکی روی سطح آینه سبب انعکاس اشعه لیزر به داخل هد شده و از آن جا به آینه لیزر و لنز لیزر در نتیجه باعث خراب شدن و کم شدن عمر تیوب لیزر شما می شود از طرفی بازتاب غیر عمود ممکن است به اپراتور آسیب زده یا حتی موجب آتش سوزی گردد.

حکاکی روی آینه با دستگاه لیزر

حکاکی روی آینه با دستگاه لیزر

نکته دیگری که در حکاکی در آینه باید به آن توجه داشته باشید تا نتایج زیبا و مورد علاقه خودتان را به دست بیاورید، این است که طرح ها باید قبل از حکاکی روی آینه برعکس شده باشند. به طور مثال عکس هایی که در سمت راست در پشت آینه حکاکی می شوند وقتی به آینه نگاه می کنید برعکس نمایش و در سمت چپ نشون داده می شود. به عبارتی از گزینه X-Mirror باید استفاده گردد.

چرا حکاکی روی آینه با دستگاه لیزر؟

آیا ممکن است این سوال برای شما مطرح شده باشد که چرا حکاکی روی آینه؟  جالب است بدانید متقاعدکردن مردم برای خرید آینه های حکاکی شده بسیار راحت است و اگر شما تمایل به ایجاد یک کسب و کار جدید دارید و در زمینه فروش آینه فعالیت دارید می توانید با خرید یک دستگاه لیزر مناسب اقدام به ساخت آینه های حکاکی شده با دستگاه حکاکی لیزری نمایید و بدین ترتیب به کار خود رونق بیشتری دهید.

یکی از کاربردهای آینه ثبت لوگو یا آدرس شما به عنوان توزیع کننده آن نوع آینه و راهی برای تبلیغات ماندگار خواهد بود.

حکاکی روی آینه با دستگاه لیزر

حکاکی روی آینه با دستگاه لیزر

شما می توانید ایده های خلاقانه به مشتریان خود ارائه دهید و طبق علایق آن ها رفتار کنید تا در خدمات رسانی به آن ها خاص باشید. به عنوان مثال می توانید خاطرات آن ها را در قالب تصویر و تاریخ روی آینه حکاکی کنید تا سالیان سال آن را به عنوان یک یادبود نگه دارند و به بقیه دوستان خود نیز آن را پیشنهاد کنید.

حکاکی روی آینه با دستگاه لیزر

حکاکی روی آینه با دستگاه لیزر

در صورتیکه به دنبال قطعۀ آینه دستگاه لیزر هستید، از صفحه آینه لیزر بازدید فرمایید.

حکاکی روی آینه با استفاده از دستگاه برش و حکاکی لیزری
جمعا 9 رای و میانگین رضایت مشتریان 4.7

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.