دستگاه لیزر چوب

دستگاه لیزر مواد مختلفی را برش می دهد و حکاکی می کند اما در این میان چوب یکی از پرکاربردترین مواد دستگاه لیزر به شمار می رود. چوب برای کارهای هنری و دستی، اسباب بازی، قطعات مبلمان و طراحی دکوراسیون داخلی مورد استفاده زیادی دارد. در این مقاله سعی بر این داریم تا نکاتی را به جهت حکاکی و برش بهتر چوب با دستگاه لیزر چوب را برای شما بیان کنیم.

برش چوب با دستگاه لیزر چوب

شما به راحتی می توانید انواع و اقسام چوب را با دستگاه برش لیزری، برش دهید. دقت داشته باشید که در حین برش چوب با دستگاه لیزر، موادی که استفاده می کنید به راحتی برش بخورند. سرعت بالا در کار بسیار مهم است (تقریبا 1 تا 2 درصد بسته به متریال مورد استفاده).

بهتر است بدانید که هر چقدر فرکانس پایین تر و لنز کوچک تر باشد، نتیجه کار شما بهتر خواهد بود.

دستگاه لیزر چوب

دستگاه لیزر چوب

حکاکی چوب با دستگاه لیزر چوب

وقتی شما یک چوب نرم مانند چوب درخت صنوبر را که بیشتر طرفدار دارد، حکاکی می کنید، در واقع یک حکاکی عمیق با دقت کمتری را به دست خواهید آورد. در این جا ما به شما پیشنهاد می کنیم که با دستگاه لیزر چوب فوکوس کنید تا دقت حکاکی شما بالاتر رود. در کل، سطح کنتراست در حکاکی چوب با فوکوس کردن در دستگاه لیزر ارتباط مستقیم دارد.

نمونه حکاکی کردن با دستگاه لیزر چوب

نمونه حکاکی کردن با دستگاه لیزر چوب

پس نسبت به نوع چوب و لنز دستگاه لیزر، شما می توانید بین 5 تا 10 میلی متر فوکوس کنید. برای داشتن جزییات بهتر، باید طول کانونی کوتاه تر شود. به عنوان یک قانون، لنز های 1.5 یا 2 اینچی در دستگاه حکاکی لیزری برای هر نوع حکاکی بر چوب مناسب می باشند.

انواع جنس هایی که برای حکاکی چوب یا دستگاه لیزر چوب می توانید استفاده

نمونه های تولید شده چوبی با دستگاه برش لیزری چوب

نمونه های تولید شده چوبی با دستگاه برش لیزری چوب

کنید:

  • MDF
  • HDF
  • مولتی پلکس
  • تخته چند لا
  • نئوپان
  • چوب طبیعی
  • و …

چوب نرم همیشه حلقه های رشد محکم تری دارد و همین امر باعث می شود که تاثیر زیادی در نتیجه حکاکی با دستگاه لیزر شما داشته باشد. بنابراین همیشه سعی کنید چوبی مناسب با کارتان و دستگاه لیزر چوب خود انتخاب کنید تا بهترین نتیجه را در کارتان ببینید.

دستگاه لیزر چوب
جمعا 2 رای و میانگین رضایت مشتریان 5