انواع آینه دستگاه لیزر

آینه های دستگاه لیزر به طور کل در مدل های CO2 به دو دسته تقسیم می شوند:

آینه دستگاه لیزر

- آینه های سیلیکونی دستگاه لیزر

-آینه های فلزی دستگاه لیزر

به طور معمول آینه های سیلیکونی طلایی هستند اما مدل های نقره ای و مشابه فلزی نیز وجود دارد. در هنگام نصب باید دقت شود سمت براق آینه جهت بازتاب مورد استفاده قرار گیرد و به صورت اشتباه نصب نگردد.

 در ساخت آینه های سیلیکونی از موارد سیلیکونی قالب آینه ساخته می شود و چند بار مورد آبکاری قرار می گیرد اما در آینه های فلزی که عموما سنگین تر هستند از آلیاژهای فلزی به عنوان پایه استفاده می شود.

دستگاه لیزر

در بازدهی آینه های فلزی جذب بیشتری نسبت به آینه های سیلیکونی دارند و همین موجب می شود در هنگام کار کمی گرم شوند ولی در محیط هایی که دارای رطوبت بالا شرایط جوی نامناسب هستند استفاده از آینه های سیلیکونی توصیه نمی شود. آینه های MO یا فلزی در این شرایط عمر طولانی تری دارند. از این رو بسیاری از اپراتورهای دستگاه لیزر در سردگمی هستند که کدام آینه را بخریم ؟

در جواب باید گفت که اگر دستگاه لیزر در شرایط آب و هوایی نرمال مانند مناطق مرکزی دارید و می توانید نظافت آینه دستگاه لیزر را مرتبا کنترل کنید، استفاده از آینه سیلیکونی به مراتب در کیفیت و توان شما تاثیر گزارتر است و اما اگر نسبت به نظافت آینه ها با مواد پاک کننده لنز یا تمیز کننده عینک کوتاهی می کنید، از آینه ها فلزی استفاده کنید که عمر طولانی تر و بازدهی کمتری دارند.

دستگاه لیزر

به این نکته توجه کنید اگر آینه فلزی دستگاه لیزر هم برای مدت طولانی تمیز نشود و یا با دستمال های زبر پاک شوند عمر زیادی نخواهند داشت. نکته قابل توجه برای حفظ و نگهداری آینه ها:

  1.  استفاده از مواد پاک کننده مناسب ( بهترین گزینه پاک کننده عینک )
  2.  دست نزدن به سطح بازتاب کننده است
  3.  به هیچ وجه جرم باقی مانده و پاک نشده با قطعه نوک تیز تراشیده نشود
  4.  از چسباندن چسب روی سطح آینه برای تنظیم خودداری کنید و اگر دستگاه قابلیت استفاده از گارد محافظ برای تنظیم آینه را ندارد از ترکیب کاغد بدون چسب در ناحیه ای که روی آینه قرار میگیرد استفاده کنید.
  5.  از پالس های با توان پایین اسفاده کنید که هم دقت تنظیم بالاتر برود و هم از سوختن کاغد و آتش گرفتن آن که موجب سوختن لایه آبکاری آینه می شود جلوگیری می شود.

برای اطلاع از نحوه خرید و قیمت آینه دستگاه لیزر می توانید با کارشناسان ما در شرکت روتک تماس حاصل فرمایید.

امتیازدهی: 
هنوز امتیازی داده نشده
اگر این مطلب برایتان جالب بود آن را روی شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید

سوالات شما