راهنمای نصب چیلرهای شرکت روتک

همان طور که می دانید شما با خرید دستگاه لیزر ملزم به خرید چیلر دستگاه لیزر برای خنک کردن تیوب لیزر نیز می باشید. اما خیلی از افراد تمایل دارند تا دستگاه های جدیدی که خریداری می کنند خودشان نصب کنند تا هم با قسمت های مختلف دستگاه آشنا بشوند و هم در هزینه و وقت خود صرفه جویی کنند.

نصب چیلر دستگاه لیزر کار سختی نیست و شما می توانید خودتان به راحتی با رعایت یک سری نکات، آن را نصب نمایید.

در این مقاله به شما با معرفی قسمت های مختلف چیلر 6 نکته ای که باید در حین نصب چیلر شرکت روتک رعایت کنید را خواهیم گفت:

 

1- ابتدا جعبه دستگاه را باز کنید و از سالم بودن دستگاه و قطعات جانبی آن مطمئن شوید.

راهنمای نصب چیلر لیزر

2- در ورودی آب را باز کنید و آن را کم کم پر کنید. به درجه بالا آمدن آب دقت کنید تا آب سر ریز نشود. اگر درآب و هوای سرد دستگاه لیزر خود را نصب می کنید به این دقت داشته باشید که حتما از ضد یخ در چیلر خود استفاده نمایید. ( برای اطلاعات بیشتر به مقاله راهنمای تنظیم چیلر لیزر در فصل زمستان و تابستان مراجعه کنید.)

* نکته کلیدی: از ریختن ضد یخ زیادی جدا خودداری کنید چون تیوب افت می کند. به ازای هر 10 لیتر آب یک لیوان ضد یخ استفاده نمایید.

راهنمای نصب چیلر لیزر

3- ورودی آب را به خروجی لوله دستگاه لیزر وصل کنید و خروجی آب را به ورودی لوله دستگاه وصل کنید.

راهنمای نصب چیلر لیزر

4- دستگاه را به برق وصل کنید. در قسمت قبلی قسمت های مختلف چیلر را به شما معرفی کردیم و شما می توانید با مراجعه به آن، راهنمایی های لازم را مطالعه فرمایید.
نکته مهم: در صورتی که آب در تانک دستگاه را هرگز روشن نکنید.

راهنمای نصب چیلر لیزر

 

  • دکمه روشن شدن دستگاه را فشار دهید. پمپ شروع به کار کردن می کند. ممکن است اولین باری که دستگاه را روشن می کنید؛ حباب های بیشتری در لوله هدایت کننده آب ایجاد شود و دستگاه هشدار دهد اما نگران نباشید چون بعد از مدتی کار کردن دستگاه به حالت نرمال خود بر می گردد.
  • بعد از این که دستگاه را برای اولین بار روشن می کنید، باید لوله های آب را سریعا چک کنید تا از نداشتن نشتی لوله ها مطمئن شوید.
  • وقتی دستگاه را روشن می کنید، اگر دمای آب پایین تر از حد تعیین شده بود خیلی عادی است که فن دستگاه و بقیه اجزای ماشین کار نکنند. کنترل کننده دما به صورت اتوماتیک شرایط کار کردن کمپرسور، دریچه مغناطیسی، فن ها و بقیه موارد را بر اساس پارامترهای کنترل تحت نظر دارد.
  • با توجه به این که کمپرسور و بقیه اجزا برای روشن شدن به زمان بیشتری نیاز دارند و ممکن است بین چند ثانیه تا چند دقیقه زمان ببرد؛ بنابراین از خاموش کردن دستگاه خودداری کنید.

5- وقتی برای اولین بار چیلر دستگاه لیزر خود را روشن می کنید، آب جای هوای داخل لوله ها را می گیرد و جایگزین آن می شود. اما برای شروع کار شما باید به حدی آب به آن اضافه کنید تا درجه آب به قسمت سبز رنگ برسد. در این صورت اگر آن را برای مدت زمانی روشن کنید و آب کم شود، به راحتی می توانید نشتی احتمالی را تشخیص دهید.

راهنمای نصب چیلر لیزر

6- چیلرهای سری CW-5000/5200 دارای یک ترموستات هوشمند هستند که به صورت معمول نیاز به تنظیمات به صورت دستی ندارند.

راهنمای نصب چیلر لیزر

در قسمت بعدی به شما اطلاعات دقیقی راجع به تنظیمات چیلر لیزر و نگهداری چیلر دستگاه لیزر خواهیم گفت.

راهنمای نصب چیلرهای شرکت روتک
جمعا 3 رای و میانگین رضایت مشتریان 4.7

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.