راهنمای خرید دستگاه برش لیزر فایبر

دستگاه برش لیزر فایبر، یک پرتو لیزر پیوسته تولید می کند با این دستگاه می توان برش هایی با درجه بالایی از دقت داشته باشیم. وقتی این دستگاه با یک کنترل کنندهcnc کنترل شود می تواند لیزر فایبر اجزای ظریف و کوچک مناسب برای استقاده در ماشین آلات دقیق، جواهرات، ابزار و الکترونیک را تولید کند.

دستگاه برش لیزر فایبر این امکان را فراهم می کند تا برش های لیزر دقیقی داشته باشید. این دستگاه می تواند جایگزین مشخصی از ماشین آلات تراشکاری دقیق مینیاتوری و تجهیزات ماشینی باشد.
سیستم لیزر فایبر یک لیزر حالت جامد است که پرتو باریک با شدت بسیار بالایی تولید می کند. این نوع لیزر می تواند مداوم و پشت سر هم کار کند و توانایی برش متریال های ظریف با سرعت بالا را داراست.
لیزر های فایبر دستگاه های جمع و جوری هستند که نیاز به لنز ندارند همچنین این نوع لیزرها پایدار هستند و کمتر به سرویس و تعمیر و نگهداری نیازمند می شوند.

راهنمای خرید دستگاه برش لیزر فایبر

راهنمای خرید دستگاه برش لیزر فایبر

5 راهنمایی که هنگام خرید دستگاه برش لیزر فایبر باید درنظر بگیرید:

 

1- متریال هایی که می توانید برش دهید:

پرتو بسیار باریک لیزر فایبر این امکان را فراهم می کند که متریال های بازتابی مانند مس، فلزات گرانبها مانند نقره، طلا، سرامیک و پلاستیک که معمولا با سیستم های لیزر معمولی به سختی برش داده می شوند را به راحتی برش دهد.

 

2- تلورانس بالا

دستگاه برش لیزری قادر به برش با دقت یک هزارم ثانیه است (0.02 میلی متر). به دلیل طبیعت پیوسته لیزر فایبر، زبری سطح را که اغلب با لیزرهای پالسی ایجاد شده را حذف می کند.
مکانیزم کنترل حرکت 4 محوره از سروو موتور برای تعیین موقعیت استفاده می کند.
نکته ای که باید دقت کنید این است که تلورانس برای برش لیزری بسته به نرمی و نقطه ذوب متریال ها، مخصوصا در فلزهای باارزش تاثیرگذار است.

3- بهره وری

اگرچه دستگاه فایبر برش فلزات، توانایی برش را تا حد قابل قبولی دارد، بهره وری آن مانند توانایی لیزر در برش تا سرعت های 8 اینچ بر ثانیه (200mm/s)، بالا می باشد.
بهره وری کلی به ضخامت متریالی که برش می دهید، ویژگی های آن و پیچیدگی های برشی که نیاز دارید، بستگی دارد.

4- ویژگی های تخصصی

برش لیزری اولین قدم در تولید اجزای پیچیده وسایل پزشکی، خودرو، هوا فضا و صنایع تولیدی که نیازمند اجزای بسیار کوچک در حد میکرو هستند، می باشد.

نمونه ای از قطعاتی که می توانند با دستگاه لیزر فایبر تولید شوند:
• وسایل پزشکی : بسیاری از تجهیزات پزشکی و قطعات از تیتانیوم، پلاتین و سرامیک ساخته شده اند.
• خودرو: بسیاری از قطعاتی که در ساخت خودرو استفاده می شوند.
• الکترونیک: تراشه های نیمه هادی
• اجزای ساعت: از برش لیزری می توان برای تهیه شفت ها، چرخ دنده ها استفاده کرد.
• ساخت جواهر: ساخت گردنبند، گوشواره با فلزها با ارزش

 

5- ایجاد فرصت های نامحدود

کاربردهای دستگاه برش لیزری راهکارهای بسیاری در ماشین آلات پیچیده و برش متریال ها بدون محدودیت را فراهم کرده است. مشخصه اصلی مانند نتیجه کار عالی، لبه های برش با جزئیات خوب و دقت بالا، موقعیت های مقرون به صرفه ای را در ساخت قطعات ایجاد کرده است.

راهنمای خرید دستگاه برش لیزر فایبر
5 (100%) 1 رای

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.