راهنمای خرید دستگاه برش لیزر فایبر

دستگاه برش لیزر فایبر، یک پرتو لیزر پیوسته ای تولید می کند، با این دستگاه لیزر می توان برش هایی با درجه بالایی از دقت داشته باشیم. این دستگاه با یک کنترل کننده cnc کنترل شود که می تواند اجزای ظریف و کوچک مناسبی را برای استقاده در ماشین آلات دقیق، جواهرات، ابزار و الکترونیک تولید کند.

دستگاه برش لیزر فایبر این امکان را فراهم می کند تا برش های لیزر دقیقی داشته باشید. این دستگاه می تواند جایگزین خوب ماشین آلات تراشکاری دقیق مینیاتوری و تجهیزات ماشینی باشد.
سیستم لیزر فایبر یک لیزر حالت جامد است که پرتو باریک با شدت بسیار بالایی تولید می کند. این نوع لیزر می تواند مداوم و پشت سر هم کار کند و توانایی برش متریال های ظریف با سرعت بالا را داراست.
لیزر های فایبر دستگاه های جمع و جوری هستند که نیاز به لنز ندارند همچنین این نوع لیزرها پایدار هستند و کمتر به سرویس و تعمیر و نگهداری نیازمند می شوند.

راهنمای خرید دستگاه برش لیزر فایبر

راهنمای خرید دستگاه برش لیزر فایبر

5 راهنمایی که هنگام خرید دستگاه برش لیزر فایبر باید درنظر بگیرید:

 

1- متریال هایی که می توانید برش دهید:

پرتو بسیار باریک لیزر فایبر این امکان را فراهم می کند که متریال های بازتابی مانند مس، فلزات گرانبها مانند نقره، طلا، سرامیک و پلاستیک که معمولا با سیستم های لیزر معمولی به سختی برش داده می شوند را به راحتی برش دهد.

 

2- تلورانس بالا

دستگاه برش و حکاکی لیزری قادر به برش با دقت یک هزارم ثانیه است (0.02 میلی متر). به دلیل طبیعت پیوسته لیزر فایبر، زبری سطح را که اغلب با لیزرهای پالسی ایجاد می شود را در برش با دستگاه برش لیزری فایبر نداریم.
مکانیزم کنترل حرکت 4 محوره از سروو موتور برای تعیین موقعیت استفاده می کند.
نکته ای که باید دقت کنید این است که تلورانس برای برش لیزری بسته به نرمی و نقطه ذوب متریال ها، مخصوصا در فلزهای باارزش تاثیرگذار است.

3- بهره وری

دستگاه فایبر برش فلزات، توانایی برش را تا حد قابل قبولی دارد، بهره وری این دستگاه به علت توانایی لیزر در برش تا سرعت های 8 اینچ بر ثانیه (200mm/s)، بالا می باشد.
بهره وری کلی به ضخامت متریالی که برش می دهید، ویژگی های آن و پیچیدگی های برشی که نیاز دارید نیز، بستگی دارد.

4- ویژگی های تخصصی

وسایل پزشکی، صنعت خودرو، هوا فضا و صنایع تولیدی چون نیازمند دقت بالا در تولید اجزای خود هستند و از طرفی در ساخت قطعات آنها به برش اجزای بسیار کوچک در حد میکرو نیاز دارید، پیشنهاد می شود از دستگاه برش لیزری فاییر که هم دقت بالایی دارد و هم  توانایی برش قطعات در سایز میکرو را دارد استفاده کنید.

نمونه ای از قطعاتی که می توانند با دستگاه لیزر فایبر تولید شوند:
• وسایل پزشکی : بسیاری از تجهیزات پزشکی و قطعات از تیتانیوم، پلاتین و سرامیک ساخته شده اند.
• خودرو: بسیاری از قطعاتی که در ساخت خودرو استفاده می شوند.
• الکترونیک: تراشه های نیمه هادی
• اجزای ساعت: از برش لیزری می توان برای تهیه شفت ها، چرخ دنده ها استفاده کرد.
• ساخت جواهر: ساخت گردنبند، گوشواره با فلزها با ارزش

 

5- ایجاد فرصت های نامحدود

کاربردهای دستگاه برش و حکاکی لیزری که ذکر شد سبب شده که  راهکارهای بسیاری را در ماشین آلات پیچیده و برش متریال ها بدون محدودیت فراهم کرده است. مشخصه اصلی این دستگاه مانند نتیجه کار عالی، لبه های برش با جزئیات خوب و دقت بالا، موقعیت های مقرون به صرفه ای را در ساخت قطعات ایجاد کرده است.

 

اگر قصد خرید دستگاه لیزر فایبر را دارید، با توجه به موارد ذکر شده در این مقاله، پیشنهاد می شود حتما از متخصصین در این زمینه کمک بگیرید.

راهنمای خرید دستگاه برش لیزر فایبر
5 (100%) 1 رای

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.