آموزش تنظیمات دستگاه لیزر برای ساخت وسایل چوبی سه بعدی

سوالی که مشتریان و کاربران دستگاه لیزر این روزها بیشتر برایشان مطرح می شود این است که آیا می توان با دستگاه برش لیزری چوب  وسایل چوبی سه بعدی ایجاد کرد؟ و چگونه می توان این کار را با دستگاه برش و حکاکی لیزری انجام  داد؟ در این ادامه آموزش تنظیمات دستگاه لیزر برای ساخت وسایل چوبی را می توانید مطالعه نمایید.

تنظیمات دستگاه لیزر برای ساخت وسایل چوبی تهیه وسایل چوبی با دستگاه برش لیزری

دستگاه برش لیزری سایز 1390 روتک قابلیت برش و حکاکی روی انواع مواد غیر فلزی از جمله چوب را دارد.

در این مقاله سه نکته کلیدی برای تنظیمات دستگاه لیزر برای ساخت وسایل چوبی  و نکاتی برای حکاکی روی چوب را  آورده ایم:

آموزش تنظیمات دستگاه لیزر برای ساخت وسایل چوبی

  1. انتخاب عکس جهت حکاکی روی چوب:

 

در ابتدا باید عکس سیاه سفید مورد نظر خود را که می خواهید آن را روی چوب حکاکی کنید، انتخاب کنید دستگاه لیزر قسمت های سیاه عکس را حکاکی می کند و قسمت های سفید، حکاکی نمی شوند. نکته ای که در انتخاب عکس باید مدنظر داشته باشید این است که باید عکس کنتراست زیاد و  مشخصی بین نواحی روشن و تاریک داشته باشد و قسمت های سفید کمتری در عکس داشته باشید. تا بیشتر قسمت های مورد نیاز شما حکاکی شود و تصویر حکاکی شده واضح و مشخصی روی چوب ایجاد شود.

  1. انتخاب متریال مناسب چوب در  دستگاه برش لیزری:

 

تجربه نشان داده است که بعضی از انواع چوب ها مانند ام دی اف گزینه خوبی برای حکاکی نیستند و پیشنهاد می شود برای حکاکی روی چوب از مواد چوبی سخت و محکم استفاده شود. به دلیل این که این مواد ساختار محکمی دارند و گرد و غبار بسیار کمی در زمان حکاکی ایجاد می کنند و متریال و محیط دستگاه لیزر 60 در 90  شما گرد و غبار کمتری خواهد داشت و کار تمیزتری تحویل می گیرید. حتی بعد از چندین بار حکاکی سیاه رنگ نمی شوند.  می توانید برای حکاکی روی چوب، از چوب های افرا، بلوط، صنوبر و … برای حکاکی سه بعدی استفاده کنید.

دستگاه لیزر برای ساخت وسایل چوبی

3. در تنظیمات نرم افزاری نیز به نکات زیر دقت داشته باشید :

 

  •  حالت “Direct Output” در جدول “Layer Parameters” چک شود.
  • تفاوت بین بیشترین قدرت پاور و کمترین قدرت پاور باید بین 5% تا 70% تنظیم شود.
  • سرعت حکاکی : 500 میلیمتر بر ثانیه
  • فاصله حکاکی :  0.04mm
  • تعداد حکاکی :  دفعه اول می توانید روی عدد سه تنظیم کنید و برای دفعه های بعد با توجه به نتیجه کار حکاکی آن را تغییر دهید.
  • پمپ هوا برای از بین بردن گرد و خاک های حکاکی باید استفاده شود.

با دستگاه لیزر می توانید وسایل چوبی بسیار زیبا و خلاقانه ای تهیه نمایید. همان طور که در عکس های بالا مشاهده می کنید از وسیله های چوبی که می توانید تهیه نمایید می توان به زیر لیوانی چوبی با حکاکی روی چوب، تهیه آباژور چوبی سه بعدی، تهیه جامدادی چوبی با به وسیله دستگاه حکاکی و برش لیزری و حکاکی طرح های مختلف روی قاب گوشی نام برد.

آموزش دستگاه لیزر برای ساخت وسایل چوبی

 

توجه داشته باشید برای حکاکی در دستگاه حکاکی و برش لیزری  یک بار کار حکاکی مورد نیاز است اما برای حکاکی های سه بعدی بسته به نوع کار و نتیجه نیازمند چندین بار حکاکی هستیم.

برای تهیه وسایل چوبی شخصی برای محیط کار و یا منزل خود ایده های بسیاری وجود دارد، اما برای تهیه این وسایل نیاز دارید  آموزش تنظیمات دستگاه لیزر برای ساخت وسایل چوبی را بدانید که در این مقاله نکاتی از این تنظیمات را آموزش داده ایم.

آموزش تنظیمات دستگاه لیزر برای ساخت وسایل چوبی سه بعدی
جمعا 6 رای و میانگین رضایت مشتریان 5

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.