چگونه با دستگاه لیزر طرح سه بعدی چوبی درست کنیم؟

سوالی که مشتریان و کاربران دستگاه لیزر این روزها بیشتر برایشان مطرح می شود این است که آیا می توان با دستگاه لیزر طرح های سه بعدی ایجاد کرد؟ و چگونه می توان این کار را با دستگاه برش و حکاکی لیزری انجام  داد؟

چگونه با دستگاه لیزر طرح سه بعدی چوبی درست کنیم؟ چگونه با دستگاه لیزر طرح سه بعدی چوبی درست کنیم؟

دستگاه لیزر 1390 روتک قابلیت برش و حکاکی روی انواع مواد غیر فلزی از جمله چوب را دارد. در این مقاله سه نکته کلیدی برای ایجاد طرح سه بعدی روی چوب آورده ایم :

  1. انتخاب عکس:

در ابتدا باید عکس سیاه سفید مورد نظر خود را که می خواهید آن را روی چوب حکاکی کنید، انتخاب کنید دستگاه لیزر قسمت های سیاه عکس را حکاکی می کند و قسمت های سفید، حکاکی نمی شوند. نکته ای که در انتخاب عکس باید مدنظر داشته باشید این است که باید عکس کنتراست قوی و مشخصی بین نواحی روشن و تاریک  و قسمت های سفید کمتری در عکس داشته باشید.

چگونه با دستگاه لیزر طرح سه بعدی چوبی درست کنیم؟

  1. انتخاب مواد:

تجربه نشان داده است که بعضی از انواع چوب ها مانند ام دی اف گزینه خوبی برای حکاکی نیستند و پیشنهاد می شود برای حکاکی روی چوب از مواد چوبی سخت و محکم استفاده شود. به دلیل این که این مواد ساختار محکمی دارند و گرد و غبار بسیار کمی در زمان حکاکی ایجاد می کنند و حتی بعد از چندین بار حکاکی سیاه رنگ نمی شوند.  برای حکاکی چوب می توان از چوب های افرا، بلوط، صنوبر و … برای حکاکی سه بعدی استفاده کنید.

  1. در تنظیمات نرم افزاری نیز به نکات زیر دقت داشته باشید :
  •  حالت “Direct Output” در جدول “Layer Parameters” چک شود.
  • تفاوت بین بیشترین قدرت پاور و کمترین قدرت پاور باید بین 5% تا 70% تنظیم شود.
  • سرعت حکاکی : 500 میلیمتر بر ثانیه
  • فاصله حکاکی :  0.04 mm
  • تعداد حکاکی :  دفعه اول می توانید روی عدد سه تنظیم کنید و برای دفعه های بعد با توجه به نتیجه کار حکاکی آن را تغییر دهید.
  • پمپ هوا برای از بین بردن گرد و خاک های حکاکی باید استفاده شود.

چگونه با دستگاه لیزر طرح سه بعدی چوبی درست کنیم؟

توجه داشته باشید برای حکاکی در دستگاه لیزر یک بار کار حکاکی مورد نیاز است اما برای حکاکی های سه بعدی بسته به نوع کار و نتیجه نیازمند چندین بار حکاکی هستیم.

 

چگونه با دستگاه لیزر طرح سه بعدی چوبی درست کنیم؟

چگونه با دستگاه لیزر طرح سه بعدی چوبی درست کنیم؟
5 (100%) 2 رای

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.