دستگاه برش لیزری خانگی

دستگاه برش لیزری خانگی و مقایسه آن با دستگاه های لیزر صنعتی

دستگاه های لیزر با توجه به کاربری زیادی که دارند، در سایز های مختلفی تولید می شوند. اما نکته قابل توجه در این رابطه قطعات استفاده شده در دستگاه می باشد که تعیین کننده قیمت آن خواهد بود. یعنی هرچه قطعاتی مانند تیوب لیزر توان بیشتری داشته باشند قیمت بالاتری هم دارند.

دستگاه برش لیزری خانگی

یک دستگاه لیزر کوچک رومیزی دارای تیوب لیزری با توان حدودی 40 وات می باشد که اصولا برای برش مناسب نخواهد بود (مگر با توان نهایی و حداقل سرعت، که استهلاک بسیار بالا را در بر خواهد داشت. آن هم در قطر های زیر 3 میلیمتر آکرولیک یا ام دی اف)؛ لذا این دستگاه ها تنها به منظور حکاکی مورد استفاده قرار می گیرند.

از طرفی کوچکترین طول برای تیوب های لیزر متعارف که حدود 80 وات می باشد؛ 125 سانتیمتر است که بسیار فراتر از عرض یک دستگاه رومیزی خواهد بود. از نگاه فنی تیوب های 40 وات با بازدهی خیلی کم، همراه با سیستم گردش آب معمولی (یک پمپ داخل سطل آب) بدون چیلر لیزر مورد استفاده قرار می گیرند.

با این تفاسیر هزینه تمام شده ساخت دستگاه برش لیزری خانگی تا میزان قابل توجهی کاهش می یابد. ولی در ساخت دستگاه های بزرگتر و استفاده از تیوب لیزری مانند تیوب 80 وات، برای خنک کنندگی حتما از چیلر لیزر استفاده می شود. سعی کنید برای حفظ کیفیت کار خود از چیلر ۵۰۰۰ دستگاه لیزر S&A مدل CW یا مدل 5200 آن استفاده کنید.

دستگاه برش لیزری خانگی و کوچک

در ادامه باید نکات فنی بیشتری را مورد بررسی قرار دهیم. به طور مثال به علت کوچک بودن محور های دستگاه های لیزر سایز کوچک، موتورها نیز از توان پایینی برخوردارند؛ لذا این موضوع بسیاری از سازنده ها را بر آن داشته است تا برای ساخت این دستگاه ها مین برد و درایورها را با هم ترکیب کنند.

از طرفی با حذف پانل، کل سیستم توسط یک برد ساده ی ارزان کنترل شده و با حذف بسیاری از امکانات آن را اقتصادی تر کرده اند. این مسئله منجر به ایجاد مشکلات بسیاری در کارکرد، تنظیم و تعمیر برای اپراتورهای این دستگاه ها شده است .

از این رو و در جهت کاهش قیمت دستگاه های لیزر کوچک، پاور ولتاژ بالای تیوب لیزر با پاور تامین توان، برای روشن کردن سیستم های الکترومکانیکی نیز ترکیب شده است که به طور کلی در ساخت این نوع دستگاه ها، سیستم الکتریکی به ترکیب یک برد کنترل با توانایی ضعیف و یک پاور چند کاره حساس منتهی شده است.

دستگاه برش لیزری خانگی

باید توجه داشته باشید که با بروز مشکل برای یکی از موتورها به جای ایجاد نقص در درایور مربوطه، کل مین برد لیزر از کار می افتد و همین حالت برای پاور نیز وجود دارد. از طرفی حذف پانل کنترل منجر به ایجاد هزینه اضافی شده و حتما به یک کامپیوتر در کنار دستگاه نیاز است. چرا که کلیدی برای تعیین محل شروع و یا حرکت دادن محور ها وجود ندارد.

نتیجه کلی در مقایسه دستگاه های لیزر خانگی و دستگاه های لیزر بزرگتر و در اصطلاح صنعتی این است که: دستگاه های کامل دارای درایورها، مین برد، پاورهای تغذیه، پاور تیوب لیرز و پانل هستند و خرابی در هر سیستم، مجزا و منوط به رفع مشکل همان قطعه می باشد. این نکته ایست که افرادی که به دنبال دستگاه لیزر کوچک و ارزان می گردند در نظر نمی گیرند و علت ارزان بودن این ماشین ها را که به علت حذف بسیاری از قطعات و امکانات بوده متوجه نمی شوند و در نهایت دچار مشکل و تلفات سرمایه می شوند.

شما عزیزان برای اطلاع از سایز دقیق دستگاه های لیزر و کاربرد هرکدام می توانید به مقاله سایز دستگاه های لیزر مراجعه کرده و اطلاعات تخصصی مربوط به هر دستگاه را دریافت کنید.

دستگاه برش لیزری خانگی
جمعا 10 رای و میانگین رضایت مشتریان 3.7

2 پاسخ
 1. زهرا
  زهرا گفته:

  سلام من يه دستگاه ليزر براي كاراي پارچه اي مثه حرير ميخوام ،ميخوام خونگي و كوچيك باشه،قيمتش چنده؟؟

  پاسخ
  • مدیریت وب‌سایت روتک
   مدیریت وب‌سایت روتک گفته:

   سلام در حال حاضر دستگاه خانگی موجود نمی باشد و برای کار مد نظر شما می توانیم دستگاه لیزر 130 در 90 را معرفی کنیم که می توانید برای اطلاع از شرایط فروش با شرکت تماس بگیرید.

   پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.