میزان اهمیت رنگ بدنه دستگاه لیزر در فروش بیشتر

اگر نگاهی به دستگاه های لیزری که در  دنیا وجود دارد بیاندازید، چیزی که در ابتدا توجه مردم را به خود جلب می کند و سوال ایجاد می کند رنگ های متفاوتی است که هر دستگاه دارد. ممکن است برای ما این سوال پیش آمده باشد که دلیل تنوع رنگی در دستگاه های لیزر چیست و آیا استاندارد خاصی برای انتخاب این رنگ ها وجود دارد یا خیر؟

همان طور که می دانید رنگ ها و حس های بصری که در دنیای ما القا می کنند نقش حیاتی دارند. رنگ ها حتی می توانند روی حالات، انتخابات، رفتارها و نگرش های ما تاثیرگذار باشند.

در صنعت نیز به مقوله رنگ و تاثیر آن در عملکرد زندگی توجه بسیاری شده است. در تولید محصول و مقوله بازاریابی نیز از رنگ ها کمک می گیرند.

سازندگان باتجربه دستگاه لیزر علاوه بر توجه بسیاری که از نظر فنی و استاندارهای فنی در ساخت دستگاه های خود دارند؛ از رنگ ها نیز به عنوان یک عامل بصری برای نشان دادن اطلاعات محصول و اطلاعات سازنده استفاده می کنند.

سوالی که برای کارخانه های سازنده پیش می آید، این است که آیا ارزش دارد که درباره رنگ دستگاه ها  صحبت شود؟ آیا می توان رنگ دستگاه ها را به خواسته مشتری به هر رنگی در آورد؟

دلیلی که به این نتیجه رسیدیم تا مقاله ای با این موضوع برای شما بنویسم به خاطر تجربه  ای است که با یکی از مشتریان خود داشتیم. بعضی از مشتریان خواستار این هستند که از رنگ های مورد علاقه خود مانند بنفش یا صورتی در دستگاه لیزر استفاده کنند .

با همه احترامی که به علایق کاربران داریم باید اعلام کنیم یک سری استاندارهایی برای رنگ ها وجود دارد که باید با کیفیت تولید همخوانی داشته باشد و حاوی یک پیام مشترک به تمام کاربران آن باشد؛ بنابراین بهتر است برای دستگاه ها نه فقط از روی علایق شخصی بلکه با توجه به فاکتورهای مهم تر مانند خصوصیات دستگاه، نوع کار و محیط کار نتایج کار،  رنگ دستگاه لیزر را انتخاب کنند. سازمان استاندارد آمریکا ANSI برای رنگ ها معانی خاص خود را ارائه داده است.

لیستی از رنگ های مناسب که توسط کارشناسان متخصص ما برای این که یک رنگ زیبا و ایمن داشته باشید و از نظر بصری راحت و کاربردی باشد در زیر آورده شده است:

  1. قرمز:

رنگ قرمز  حس خطر، ایست و هشدار برای کاربران دستگاه القا می کند. بهتر است در قسمت هایی از دستگاه که کاربران نباید در حین کار به آن دست بزنند از این رنگ استفاده شود که  باعث حفظ امنیت بیشتر کاربران و دستگاه می شود. . حال اگر رنگ قرمز را با یک رنگ تیره ترکیب کنید حس پایداری و قدرت بیشتری را القا می کند.

میزان اهمیت رنگ بدنه دستگاه لیزر در فروش بیشتر

  1. نارنجی:

رنگ نارجی حس هشدار و اخطار را القا می کند. می توانقسمت هایی از ماشین که باعث جراحت می شوند و بهتر است دست زده شوند را با رنگ نارنجی پوشاند.

میزان اهمیت رنگ بدنه دستگاه لیزر در فروش بیشتر

  1. آبی:

رنگ رایج بیشتر کارخانه های سازنده دستگاه برش لیزری آبی میباشد چون حس آرامش و ایمنی بیشتری برای کاربران بوجود می آورد. به همین دلیلبهترین رنگی که برای دستگاه لیزر می توان استفاده کرد رنگ آبی است .

میزان اهمیت رنگ بدنه دستگاه لیزر در فروش بیشتر

  1. خاکستری:

رنگ خاکستری حس قدرت و استحکام را در کاربران القا می کند. دستگاه های لیزر خاکستری رنگ، حس کیفیت بالا و طراحی مستحکم در کاربران خود ایجاد می کند تا برای خرید و استفاده از آن بیشتر تشویق شوند. توجه داشته باشید رنگ خاکستری زود کثیف می شود و دوده زیاد می گیرد و گاهی دچار رنگ پریدگی می شودو قسمت های نزدیک پنل بعد مدتی کارکردن سیاه می شود.

میزان اهمیت رنگ بدنه دستگاه لیزر در فروش بیشتر

  1. سفید:

رنگ سفید حس تمیزی و سبکی را در کاربران القا می کند دستگاه های رنگ سفید در کارهای طولانی مدت و خسته کننده برای ایجاد آرامش درونی در کاربران و بالا بردن تمرکز آن ها در حین کار تاثیر گذار است.

توجه داشته باشید در حین کار با دستگاه لیزر و حکاکی و برش، داشتن آرامش درونیبرای پیدا کردن خطاهای نامشخص و داشتن نتایج دقیق بسیار مهم است.

میزان اهمیت رنگ بدنه دستگاه لیزر در فروش بیشتر

  1. مشکی:

رنگ مشکی حس قدرت، ظرافت و زیبایی را ایجاد می کند که بهتر است با رنگ های روشن در دستگاه ترکیب شود. در دستگاه های با رنگ مشکی اندازه بدنه قابل تشخیص نیست و ممکن است موقع باز شدن در دستگاه با صورت برخورد کند.

میزان اهمیت رنگ بدنه دستگاه لیزر در فروش بیشتر

شرکت روتک با دقت بسیار در انتخاب رنگ دستگاه به این نتیجه رسیدند تا رنگ آبی را برای دستگاه های خود انتخاب کنند و از رنگ قرمز نیز برای در دستگاه استفاده شده تا حس خطر در هنگام روشن بودن دستگاه به کاربران القا شود.

میزان اهمیت رنگ بدنه دستگاه لیزر در فروش بیشتر
به این مطلب امتیاز دهید

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.