حکاکی اجسام مدور با روتاری دستگاه لیزر


فیلم حکاکی حروف و لوگو  روی بدنه بطری شیشه ای در دستگاه لیزر با دقت و سرعت بالا در این ویوئو نمایش داده شد.

از کاربردهای دیگر دستگاه حکاکی و برش لیزری، حکاکی لیزری روی اجسام مدور و استوانه ای شکل است. حکاکی روی اجسام  مدور را نمی توان مانند اجسام مسطح انجام داد و نیاز به دستگاه دیگری به نام روتاری دستگاه لیزر دارید.
همان طور که در فیلم مشاهده می کنید دستگاه روی یک بطری شیشه ای حکاکی می کند. برای این کار روتاری را روی میز دستگاه لیزر قرار داده شده و بطری روی آن مستقر گردیده است. در این حالت می توانید مانند اجسام مسطح هر گونه طرح لیزری را روی شیشه و یا هر جسم استوانه ای و مدوری حکاکی کنید.

 

همان طور که گفتیم با روتاری دستگاه لیزر می توانید کار حکاکی لیزری روی اجسام و اشیا استوانه ای و مدور مثل لیوان، گلدان و بطری در سایز ها و انواع مختلف انجام داد.و وقتی روتاری را در دستگاه لیزر مستقر می کنید، حرکت محور در جهت y با حرکت روتاری جایگزین می شود.

 

برای قرار دادن روتاری در دستگاه لیزر، ککافیست میز متحرک را کمی در ارتفاع پایین تر تنظیم کنید.  سپس دستگاه لیزر را خاموش کنید. توجه داشته باشید که همیشه در حین نصب یا برداشتن روتاری، دستگاه لیزر خاموش باشد تا مطمین شوید که محیط کاری شما امن است.

بسیاری ازکارخانجات تولیدی که از بطری های شیشه ای استفاده می کنند اغلب جهت حک  نام و برند تجاری خود روی شیشه از پرینت ها یا برچسب ها استفاده می کرده اند که کار پر هزینه ای است اما پیشرفت فناوری در صنعت لیزر با وجود روتاری که در فیلم نیز قابل مشاهده است، حکاکی روی شیشه های مدور را امکان پذیر کرده است.

 

کاربردهای روتاری در کارخاتجات تولیدی، صنعت، دکوراسیون، مواد غذایی و غیره می توان نام برد.

 

 

ویدئو حکاکی اجسام مدور با روتاری دستگاه لیزر

جمعا 1 رای و میانگین رضایت مشتریان 5