نکات اولیه شروع کار با دستگاه برش لیزری

اگر علاقه مند به خرید دستگاه لیزر هستید یا به تازگی تصمیم به کار با دستگاه لیزر دارید نیازمند دانستن نکات ابتدایی از جمله خرید دستگاه لیزر، انتخاب نوع متریال، تمیز کردن لنز دستگاه لیزر و کار با دستگاه لیزر می باشد که مختصرا در ادامه این مقاله توضیحاتی آورده ایم:

  • خرید دستگاه لیزر:

قدم اول تصمیم به خرید دستگاه لیزر می باشد. اگر چه خرید دستگاه لیزر نسبتا پرهزینه است شما می توانید تصمیم به خرید قسطی آن نمایید. بهتر است قبل از خرید مدل ها و برندهای مختلف را بررسی و مقایسه کرده و حتما با مطالعه و دقت اقدام به خرید دستگاه لیزر بفرمایید.

نکات اولیه شروع کار با دستگاه برش لیزری

نکات اولیه شروع کار با دستگاه برش لیزری

هم چنین می توانید از اطلاعات مشاورین و متخصصین دستگاه لیزر روتک نیز جهت خرید بهتر دستگاه برش لیزری کمک بگیرد.

  • تهیه عکس جهت طرح دستگاه لیزر

عکسی که می خواهید برش دهید را انتخاب کنید، این عکس می توانید عکسی باشد که با دوربین گرفته شده باشد یا طراحی شده باشد یا اینکه به صورت آنلاین از اینترنت دانلود کرده باشید.  شما هم چنان می توانید از دانلود طرح های رایگان و متنوع دستگاه لیزر در سایت روتک در صفحه طرح های دستگاه لیزر استفاده نمایید. عکس باید درکامپیوتر و نرم افزاری که دستگاه لیزر با آن کار می کند، آپلود شده باشد.  بیشتر دستگاه های برش لیزری از نرم افزار Corel Draw استفاده می کنند اما ممکن است نرم افزار دستگاه لیزر شما متفاوت باشد.

  • انتخاب متریال:

متریال های مختلفی وجود دارد که دستگاه لیزر قابلیت برش  و حکاکی روی آن را دارد مانند چوب، آکریلیک و پلاستیک و … همچنین روی شیشه و آلومینیوم نیز می توان کار حکاکی با دستگاه لیزر را انجام داد.

نکات اولیه شروع کار با دستگاه برش لیزری

نکات اولیه شروع کار با دستگاه برش لیزری

  • اطمینان حاصل کنید که لنز تمیز باشد

قبل از شروع برش متریال اطمینان حاصل کنید که لنز دستگاه لیزر تمیز باشد. اگر لنز تمیز نباشد به وسیله گوش پاک کن با مقداری الکل سطح لنز را تمیز نمایید.

نکات اولیه شروع کار با دستگاه برش لیزری

نکات اولیه شروع کار با دستگاه برش لیزری

  • دستگاه لیزر را روشن کرده و آماده برش کنید:

دستگاه را روشن کرده منتظر بمانید قبل از شروع کار گرم شود. داخل سیستم کامپیوتری خود رفته و در برنامه نرم افزاری در قسمت File  رفته و بعد از آن Print

منوی تنظیمات باید باز شود تا شما بتوانید روش برش را انتخاب کنید. بیشتر دستگاه های لیزر دو روش برش raster  و vector دارند.  فایل Raster برای حکاکی لیزری و فایل Vector جهت برش لیزری استفاده می شود.

  • سرعت برش و عرض خط برش را قبل از برش تنظیم کنید:

با توجه به نوع متریال ضخامت خط برش را تنظیم کنید. همچنین توجه داشته باشید که هر چه ضخامت خط برش بیشتر باشد  زمان برش بیشتری می برد و در نتیجه برش ناموزون و دندانه دار می شود.

سرعت برش باید براساس نوع متریال نیز باید انتخاب شود .

می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر با متخصصین روتک تماس حاصل فرمایید.

نکات اولیه شروع کار با دستگاه برش لیزری
جمعا 13 رای و میانگین رضایت مشتریان 4

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.