مزایای استفاده از دستگاه برش لیزری CO2

طرز کار دستگاه های لیزر

تکنولوژی برش لیزر CO2 برای برش مواد مختلف به کار گرفته می شود. این تکنولوژی بیشتر در صنعت کاربرد دارد. هرچند امروزه استفاده از دستگاه های لیزر CO2 تنها محدود به صنایع نبوده و در کارهای کوچک و حتی ساخت وسایل زینتی هم به کار می رود.  به طور کلی دستگاه های لیزر با هدایت پرتوی قدرتمند لیزر بر روی سطحی خاص، عمل برش را انجام می دهند.

مزایای استفاده دستگاه برش لیزری CO2

دستگاه های برش لیزر صنعتی معمولا از یک سیستم کنترل حرکتی برای دنبال کردن خطوط برداری طراحی شده پیروی می کنند تا بتوانند طرح مورد نظر را بر روی ماده، برش دهند و یا حکاکی کنند. اشعه کانونی لیزر، برای برش به روی سطح کارتابیده شده و متناسب با قطعه کار، موجب ذوب شدن، سوختن یا تبخیر شدن در یک نقطه خیلی باریک شده به وسیله کمپرسور یا فشار گاز به عنوان مکمل برش ایجاد می شود. در نتیجه لبه هایی صاف و صیقلی به شما تحویل می دهد.

مزایای استفاده از دستگاه لیزر

دستگاه برش لیزری مزایای زیادی برای برش و ساخت قطعات مختلف دارد که در ادامه به برخی از آن ها خواهیم پرداخت:

  • دقت: تلورانس دستگاه برش 0.1 میلی متر است.
  • سرعت بالا: با سرعت بسیار بالا و منطبق بر طرح تعیین شده در کامپیوتر، حکاکی کرده و برش می دهد.

 

استفاده از دستگاه برش لیزری

  • هزینه کم: با توجه به عدم محدودیت در استفاده از دستگاه و کارایی بالا و استهلاک کم، دستگاه برش لیزری از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است.
  • سطح برش صاف: پس از برش، سطحی کاملا صاف ایجاد می شود.
  • مناسب برای پردازش قطعات بزرگ: قالب سازی برای قطعات بزرگ هزینه بالایی در بر دارد. پردازش لیزر نیازی به قالب صنعتی نداشته و به همین خاطر هزینه ساخت قطعات را کاهش داده و باعث کاهش هزینه سرمایه گذاری می شود.
  • صرفه جویی در مصرف مواد اولیه: از آن جایی که فرایند برش توسط کامپیوتر برنامه ریزی شده و دقت اجرای آن توسط دستگاه، بسیار بالاست. به همین جهت بیشترین صرفه جویی در مصرف مواد اولیه را به دنبال خواهد داشت که در نتیجه در کاهش هزینه های کل نیز تاثیر گذار است.

مزایای استفاده از دستگاه حکاکی لیزری CO2

  • مناسب برای توسعه محصولات: وقتی یک برش کامل می شود. دستگاه به سرعت می تواند با طرح برش جدید سازگار شده و از همین طریق به گسترش تنوع محصولات کمک شایان توجهی کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع دستگاه های برش لیزری و قطعات یدکی آن ها می توانید به بقیه مقاله های ما در سایت روتک مراجعه فرمایید.

مزایای استفاده از دستگاه برش لیزری CO2
به این مطلب امتیاز دهید

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.