حکاکی آکریلیک با دستگاه لیزر

اکلریک  یا پلکسی جنسی یا متریالی مستحکم  و کاربردی است که می تواند برای نمایش هر چیزی به کار گرفته شود. از اکلریک می توان در برش هدایای تبلیغاتی، پلاک ساختمات ها و تندیس ها استفاده کرد. حتی می توانید با سلیقه و خلاقیت خودتان طرح های خاصی را طراحی نمایید و با استفاده از دستگاه لیزر برش یا حکاکی را ایجاد کنید. دستگاه برش لیزر اکلریک یکی از کاربردی ترین دستگاه ها برای کار با اکلریک است و در کنار مزایای دستگاه های مرسوم، مزایای عمده دیگری نیز دارد.

از آن جایی که حکاکی و برش آکریلیک با دستگاه لیزر امکان پذیر است و از این طریق می توانید از آکریلیک استفاده زیادی داشته باشید، بهتر  است با مزایای حکاکی پلکسی یا آکریلیک با استفاده از دستگاه برش لیزری بیشتر آشنا شوید.

 حکاکی آکریلیک با دستگاه لیزر

از نکات مفیدی که درخصوص آکریلیک  می توان ذکر کرد که باعت فراگیر شدن این جنس در صنایع مربوطه شده؛ کیفیت، مقاومت بالا در برابر ضربه، کارکرد آسان، تنوع رنگ آکریلیک و مقاوم بودن در مقابل نور و رطوبت است.

معایب دستگاه های مرسوم برش آکریلیک یا پلکسی با روش سنتی

ابتدا به بیان معایب کار با دستگاه های مرسوم و قدیمی در برش اکلریک می پردازیم.

این روش معایبی نیز دارد، وقتی از روش سنتی استفاده می کنید کنید یک تیغه پلاستیکی کار شما را به برش های صاف محدود می کند.  استفاده از این تیغه پلاستیکی حرکات برشی را به یک خط مستقیم محدود کرده و استفاده از تیغه برش و مته می تواند در برش های پیچیده منجر به شکستن اکلریک شود.

همچنین استفاده از این دستگاه ها باعث ایجاد لبه های زبر و نامنظم بر روی اکلریک شده به این معنی کخ لبه های کار مات و خشن می شوند. باید برای حل این مشکل از پولیش استفاده کنید که علاوه بر افزایش خطر آسیب به اکلریک، فرآیندی زمان‌بر است.

 حکاکی آکریلیک با دستگاه لیزر

  • برش آکریلیک با دستگاه حکاکی و برش لیزری:

امروزه با حضور گسترده دستگاه لیزر در صنعت، برای برش آکریلیک از دستگاه برش و حکاکی لیزری استفاده می کنند که از روش سنتی راحت تر و مزیت های خود را دارد. دستگاه برش لیزر اکلریک خدماتی را ارائه می دهد که باعث می شود برتری هایی نسبت به سایر دستگاه ها داشته باشد. این دستگاه، برش اکلریک را راحت تر و فرآیند کاری شما را ساده تر می کند. هم چنین امکان تغییر سریع طرح ها و ساخت طرح های مشابه را بارها و بارها با همان کیفیت اولیه امکان پذیر می کند. عملکرد دستگاه مانند پرینتر بوده و به همین جهت استفاده از آن راحت است. همچنین خطای کمتری وجود داشته و مبنی بر کامپیوتر و محورهای X و Y کار می کند.

فرآیند بسیاری از پروژه های اکلریک از آغاز تا پایان، تنها با یک دستگاه لیزر تکمیل شده و تمام برش ها و حکاکی ها در یک فرآیند تمام اتوماتیک انجام می شود. از همه مهم تر این دستگاه امکان برش طرح های بسیار پیچیده را بدون ریسک شکستن اکلریک امکان پذیر می کند. پس از برش هم نیازی به استفاده از پولیش نیست و لبه ها به طور خودکار درهنگام برش، صیقل داده می شوند.

در زیر این مزیت ها را نام می بریم.

از مزیت هایی که می توان برای برش آکریلیک نام برد :

  1. ظرافت و دقت بیشتر در برش
  2.  سرعت بیشتر کار برش و حکاکی
  3. لبه های صاف در برش
  4. امکان برش طرح های پیچیده و متفاوت

 حکاکی آکریلیک با دستگاه لیزر

بهترین دستگاه برش لیزری اکلریک کدام است؟

قطعا دستگاه لیزر 1390 یکی از بهترین دستگاه ها برای برش اکلریک است. اکنون این سوال مطرح می شود که مزایای این دستگاه در مقایسه با سایر دستگاه ها چیست؟

  • ورق های بزرگ اکلریک سنگین و بلند است و به همین خاطر امکان کار با دستگاه های سنتی وجود ندارد. اما با این دستگاه امکان برش صفحه های بزرگ در هر سایز دلخواهی به سادگی امکان پذیر است. چرا که طول انتهای دستگاه باز بوده و ادامه ورق به بیرون هدایت می شود.
  • پس از برش با دستگاه برش لیزری اکلریک، لبه های صاف و مسطح در اختیار شما قرار خواهد گرفت.
  • برخلاف سایر دستگاه ها، هیچ ضایعاتی ناشی از خطای انسانی وجود ندارد.

یکی دیگر از  نکات مثبت برش آکریلیک این است که دستگاه لیزر آکریلیک را به آسانی برش می دهد و برش های شما را کارآمد می کند در دستگاه لیزر می توان طرح های متفاوتی را روی آکریلیک برش داد و هر بار و در زمان های مختلف می توانید مطمین باشید که نتیجه حکاکی یکسانی خواهید داشت.

شما می توانید برای خرید دستگاه های لیزر و برش و حکاکی با متخصصین ما در شرکت روتک تماس حاصل فرمایید.

حکاکی آکریلیک با دستگاه لیزر
جمعا 1 رای و میانگین رضایت مشتریان 5

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.