حکاکی آکریلیک با دستگاه لیزر

آکریلیک یکی از متریال های است که امروزه کاربردهای زیادی پیدا کرده است. از پلاک ساختمان ها گرفته تا تندیس های مختلف و جوایز همگی از جنس آکریلیک یا همان پلکسی ساخته می شوند.از آن جایی که حکاکی و برش آکریلیک با دستگاه لیزر امکان پذیر است و از این طریق می توانید از آکریلیک استفاده زیادی داشته باشید، بهتر  است با مزایای حکاکی پلکسی یا آکریلیک با استفاده از دستگاه برش لیزری بیشتر آشنا شوید.

 حکاکی آکریلیک با دستگاه لیزر

از نکات مفیدی که درخصوص آکریلیک  می توان ذکر کرد که باعت فراگیر شدن این جنس در صنایع مربوطه شده؛ کیفیت، مقاومت بالا در برابر ضربه، کارکرد آسان، تنوع رنگ آکریلیک و مقاوم بودن در مقابل نور و رطوبت است.

  • برش اکریلیک  با روش سنتی:

این روش معایبی نیز دارد، وقتی از روش سنتی استفاده می کنید یک تیغه پلاستیکی کار شما را به برش های صاف محدود می کند و استفاده از اره و ابزارهای برش سنتی در برش های خیلی پیچیده باعث شکسته شدن آکریلیک می شود.

همچنین  ابزارهای سنتی باعث می شوند لبه های کار مات و خشن شوند در نتیجه باید برای این که در نهایت کار زیبا به نظر برسد آن را پولیش بزنید. این کار هم زمان بر است و هم ریسک خراب شدن اکریلیک را در پی خواهد داشت.

 حکاکی آکریلیک با دستگاه لیزر

  • برش آکریلیک با دستگاه حکاکی و برش لیزری:

امروزه با حضور گسترده دستگاه لیزر در صنعت، برای برش آکریلیک از دستگاه برش و حکاکی لیزری استفاده می کنند که از روش سنتی راحت تر و مزیت های خود را دارد در زیر این مزیت ها را نام می بریم

از مزیت هایی که می توان برای برش آکریلیک نام برد :

  1. ظرافت و دقت بیشتر در برش
  2.  سرعت بیشتر کار برش و حکاکی
  3. لبه های صاف در برش
  4. امکان برش طرح های پیچیده و متفاوت

 حکاکی آکریلیک با دستگاه لیزر

یکی دیگر از  نکات مثبت برش آکریلیک این است که دستگاه لیزر آکریلیک را به آسانی برش می دهد و برش های شما را کارآمد می کند در دستگاه لیزر می توان طرح های متفاوتی را روی آکریلیک برش داد و هر بار و در زمان های مختلف می توانید مطمین باشید که نتیجه حکاکی یکسانی خواهید داشت.

توجه داشته باشید برای برش و حکاکی آکریلیک و باید تنظیمات خاصی برای آن در دستگاه لیزر انجام شود. که در مقالات بعدی به آن اشاره خواهیم داشت

حکاکی آکریلیک با دستگاه لیزر
جمعا 1 رای و میانگین رضایت مشتریان 5

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.