مزیت های استفاده از دستگاه برش لیزری فلزات

دستگاه برش لیزری فلزات یکی از دستگاه هایی است که امروزه کاربرد فراوانی پیدا کرده است و به همین دلیل می توان گفت داشتن اطلاعات کافی برای استفاده از این نوع دستگاه لیزر مخصوص برش فلزات بسیار مفید است.

مزیت های استفاده از دستگاه برش لیزری فلزات

 • عدم ایجاد تغییرات گرمایی
  به دلیل وجود اشعه لیزر بسیار کانونی، دمای قطعه فلز در زمان قبل و بعد از برش ناچیز است و به این دلیل باعث حفظ خواص مکانیکی و فیزیکی قطعه فلزی برش کاری شده می شود و به همین دلیل دیگر نگرانی بابت تغییر در متریال اولیه خود نخواهید داشت.
 • لیزر سرعت بالا
  سرعت بالا در برش لیزری قطعات به دلیل توان بالای لیزر در دستگاه های لیزر از دیگر مزیت هایی برش لیزری فلزات است. همین سرعت بالا منجر به پیشرفت روند کاری شما و جایگزین کردن راه های برش دستی با دستگاه های برش فلزات می شود.
 • سازگاری با AutoCAD
  یکی از دغدغه های افرادی که در زمینه صنعت و برش فلزات فعالیت دارند این است که چون طراحی های خود را به کمک نرم افزار اتوکد انجام می دهند، بتوانند از خروجی آن به راحتی استفاده نمایند. به دلیل وجود سیستم کنترل برش CNC می توان به راحتی فایل های برش که بوسیله نرم افزار Autocad طراحی شده را به عنوان نقشه برش لیزری فلزات استفاده کرد.

نکاتی برای برش لیزری فلزات

 • برش نقوش پیچیده
  از مزیت های مهم و کاربردی در برش لیزری فلزات توانایی برش زدن نقش ها پیچیده روی فلز می باشد و حتی می توانید به راحتی نقشه های دو بعدی را نیز روی فلز برش دهید.
 • عدم تماس فیزیکی
  در برش فلزات بر روی قطعه فلزی در زمان برش هیچ گونه فشاری برروی قطعه و له شدگی در کناره های لبه هم وجود ندارد و به همین دلیل از جمله مزیت های برش لیزری فلزات استفاده از همین تکنولوژی در ساخت قطعات حساس است.
 • دقت برش لیزر
  دقت برش لیزری در فلزات نسبت به سایر روش ها بسیار بالا و نسبت به ضخامت قطعه  بین 0.02 تا 0.1 قیمت می باشد.

نکاتی برای برش لیزری فلزات

 • نمونه سازی سریع
  می توان گفت دستگاه لیزر یک دستگاه نمونه ساز سریع است که می توان با استفاده از تکنولوژی برش لیزری فلزات قبل از تولید بر اساس طرح گسترده قطعات، نمونه اولیه آن را با فرمت Autocad تولید کرد.
 • عدم نیاز به قالب برش
  تکنولوژی برش فلزات ما را از استفاده از ساخت قالب های برش سنگین بی نیاز کرده است که البته از این روش برای ساخت قطعات فلزی با تیراژهای نه چندان زیاد استفاده می شود و بسیار اقتصادی تر است.به دلیل این مزیت ها و کاربردهای مهم دستگاه های لیزر و حکاکی می توان گفت فروش این دستگاه بسیار زیاد شده است و شاید با کمی تفکر شما هم به این ننتیجه برسید که به راحتی با اضافه کردن یک دستگاه برش بتوانید به کسب و کار خود رونق ببخشید.
مزیت های استفاده از دستگاه برش لیزری فلزات
جمعا 1 رای و میانگین رضایت مشتریان 5

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.