6 سوالی که قبل از خرید دستگاه لیزر باید به آن دقت کنید

امروزه دستگاه لیزر به علت کاربرد فراوان و گستردگی آن در تمام زمینه ها علاقه مندان زیادی را به خود جذب کرده و افراد زیادی به فکر خرید دستگاه لیزر افتاده اند. اما بهتر است قبل از خرید هر نوع دستگاهی، ابتدا نیازهای خود را شناسایی کنید تا از انتخاب خود مطمئن شوید.

6 سوالی که قبل از خرید دستگاه لیزر باید به آن دقت کنید

 در ادامه برخی از سوالاتی که ممکن است قبل از خرید دستگاه لیزر  برایتان پیش آید را آورده ایم:

 1. چه مقدار فضا برای نگهداری دستگاه لیزر نیاز دارم؟

دستگاه های لیزر سایزهای مختلفی دارند از کوچکترین سایز و دستگاه های لیزر رومیزی گرفته تا دستگاه های بزرگ حکاکی، بسته به دستگاهی که برایتان مناسب است، بهتر است اطلاعاتی در خصوص سایز و عرض و ارتفاع دستگاه داشته باشید تا بتوانید محیط و کارگاه متناسب با آن ها را فراهم نمایید.

توجه داشته باشید که دستگاه لیزر خود را برای تهویه مناسب در سمتی از دیوار قرار دهید که به بیرون راه داشته باشد. فن و تهویه دستگاه را نصب کنید تا تمام دودها و بوها را به خارج از محیط ببرد. همچنین باید دستگاه به خروجی پاور استاندارد 220 ولت وصل باشد و هیچ گونه کابل اضافی نیاز ندارد.

 1. آیا کار کردن با دستگاه لیزر راحت است؟

دستگاه لیزر دستگاهی کاربرپسند است و به راحتی می توان کار کردن با آن را یادگرفت. وقتی طرح خود را درست کردید، فایل، به جهت برش یا حکاکی به دستگاه لیزر فرستاده می شود. برای کار با دستگاه لیزر به نرم افزارهایی جهت حکاکی و برش نیاز دارید که می توانید با مراجعه به قسمت دانلود نرم افزارهای لیزر آن ها را دانلود نمایید.

 1. چه نوع موادی می توانم حکاکی یا برش کنم؟

متریال های متنوعی وجود دارد که قابلیت حکاکی یا برش داشته باشند. گستردگی کاربردهای دستگاه لیزر در نوع مواد، هر روزه فرصت های تازه ای در این زمینه ایجاد کرده و از این جهت دستگاه لیزر یکی از بهترین زمینه های سرمایه گذاری شناخته شده است.

در زیر لیست متریال های رایجی که می توان با دستگاه لیزر حکاکی کرد را با توضیح مختصری آورده ایم:

 • سنگ گرانیت: کاربردهای رایجی می توان برای سنگ گرانیت نام برد از جمله یادبودهای گرانیتی، سطح پیش خوان های گرانیتی، نمادها و کفپوش های گرانیتی.
 • شیشه و کریستال: کاربردهای زیادی برای شیشه و کریستال وجود دارد و شما می توانید از آن در ساخت انواع می توان تندیس، هدایا، طراحی داخلی، بسته بندی های شیشه ای ( شیشه غذا – بطری های نوشیدنی – لوازم آرایشی و بهداشتی و شیشه داروها) استفاده کرد.
 • چوب: نمونه کاربردهای چوب بسیار فراوان است از جمله نمونه های آن می توان به کفپوش ها، کابینت ها، وسایل منزل، هدایا، کارت ویزیت، تندیس ها و … اشاره کرد.
6 سوالی که قبل از خرید دستگاه لیزر باید به آن دقت کنید 6 سوالی که قبل از خرید دستگاه لیزر باید به آن دقت کنید 6 سوالی که قبل از خرید دستگاه لیزر باید به آن دقت کنید
 • پلاستیک و آکریلیک: از نمونه های این متریال می توان، تندیس ها و نمادهای بیرونی و داخلی، حکاکی و برش پلاستیک و مدل سازی در معماری را نام برد.
 • فلز: شما می توانید ابزارها، قطعات دستگاه ها، ماشین ها، سلاح های گرم، جواهر آلات، تندیس ها را  به راحتی با دستگاه برش لیزری حکاکی کرد. فلزهایی که با موادی از جنس دیگر پوشش داده شده اند را هم می توان روی آن ها عمل حکاکی انجام داد و هم عمل مارک زنی ( حک فقط روی سطح جسم بدون نفوذ به آن) ولی در فلزهایی که پوششی ندارند کار مارک زنی را می توان انجام داد.
 • لاستیک: حکاکی روی لاستیک های ماشین، مهرهای پلاستیکی و دستگیره های قطعات از کاربردهای این نوع متریال در دستگاه حکاکی است.
 • پارچه: حکاکی و برش روی پارچه در زمینه فشن و مد، طراحی داخلی و طراحی پارچه از کابردهایی حکاکی و برش پارچه به وسیله دستگاه برش حکاکی است.
6 سوالی که قبل از خرید دستگاه لیزر باید به آن دقت کنید 6 سوالی که قبل از خرید دستگاه لیزر باید به آن دقت کنید 6 سوالی که قبل از خرید دستگاه لیزر باید به آن دقت کنید
 1. چه سایز دستگاه لیزری من نیاز دارم؟

جواب دادن به این سوال آسان نیست و بستگی به نوع کار شما با دستگاه لیزر و سایز بزرگترین متریالی که می خواهید روی آن حکاکی یا برش انجام دهید، دارد. دستگاه های لیزر روتک در دو سایز 190*130 و 180*130 می باشند. اگر شما سایزهای بزرگتر دستگاه لیزر را داشته باشید گزینه ها و امکانات بیشتری برای حکاکی اجسام بزرگتر فراهم می کند تا زمانی که دستگاهی با سایز کوچکتر داشته باشید.

 1. چه نوع پاوری برای دستگاه برش لیزری من نیاز دارم؟

موارد زیادی در زمان انتخاب دستگاه لیزر باید مدنظر قرار بدهید، همان طور که نوع موادی که می خواهید با دستگاه لیزر حکاکی یا برش بدهید باید سرعت حک و برش آن ها رانیز بدانید. بیشتر دستگاه های لیزر روتک با توان استاندارد 100 وات تیوب لیزر کار می کنند که می توانند بیشتر نیازهای حکاکی شما را برآورده کنند.

6 سوالی که قبل از خرید دستگاه لیزر باید به آن دقت کنید

 1. چه آموزش هایی نیاز است ؟

کارشناسان فنی روتک در هنگام نصب دستگاه به شما آموزش های جامع و کامل برای کار با دستگاه خواهند داد و شما را با قسمت های فنی دستگاه لیزر و کار کردن با آن آشنا می کند. همچنین برای داشتن اطلاعات تکمیلی شما می توانید به قسمت مقالات سایت ما مراجعه نمایید.

بهتر است برای خرید دستگاه لیزر مناسب خود، از قبل تمام تحقیقات خود را انجام داده و نیازهای خود را بسنجید تا بتوانید خرید مناسب و دستگاه لیزر کارآمدی داشته باشید.

6 سوالی که قبل از خرید دستگاه لیزر باید به آن دقت کنید
به این مطلب امتیاز دهید

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.