4 نکته برای برش کاغذ در دستگاه لیزر

دستگاه لیزر جهت حکاکی و برش روی کاغذ و مقوا کاربرد فراوانی دارد. شما می توانید کارت تبریک، جلد کتاب، دکور، قفسه ها و بسته بندی ها را با داشتن یک طرح مناسب و دستگاه لیزر حکاکی کنید.

انواع مختلفی از کاغذ با جنس های متفاوتی در بازار وجود دارد  و مهم است که شما آن ها را بشناسید. مثلا کاغذهایی با دو نوع لایه رنگی متفاوت می تواند حکاکی زیبایی با کنتراست بالا ایجاد کند. در ادامه نکاتی برای حکاکی روی کاغذ آورده ایم:

4 نکته برای برش کاغذ در دستگاه لیزر

  1. حکاکی تیره و روشن:

شما می توانید روی انواع کاغذهای رنگی به خوبی حکاکی روشن، حکاکی تیره نیز انجام دهید. بنابراین تغییر رنگ از تیره به روشن با خروجی توان خیلی کم امکان پذیر است همچنین می توانید با خروجی توان خیلی بالا یک حکاکی تیره ایجاد کنید.

در حالت هایی که کاغذها بیشتر از دو لایه دارند، لایه کاور رویی پاک می شود و رنگ دوم نمایان می شود.

  1. فوکوس لنز:

در حکاکی و برش روی کاغذ برای این که بتوانیم با طرح های خوب و یک روش دقیق حکاکی کنید؛ پیشنهاد می دهیم از لنز 1/5 اینچ استفاده کنید زیرا لنزهای بزرگتر برای کاغذهای ظریف نیاز نیستند. لنزهای 1/5 اینچی برای حکاکی لیزر طرح های اسلیمی مناسب هستند.

4 نکته برای برش کاغذ در دستگاه لیزر

  1. میز دستگاه لیزر :

با انتخاب میز مناسب برای دستگاه می توانید حکاکی موفق تری داشته باشید. زمانی که شما بخواهید روی کاغذ حکاکی کنید، نیاز دارید که کاغذ را روی میز دستگاه در زمان حکاکی ثابت نگه دارید . برای حکاکی روی کاغذ پیشنهاد می شود از توری که روی میز دستگاه جهت ثابت نگه داشتن کاغذ می باشد استفاده کنید. ترکیب میز مناسب و توری برای شما حکاکی بهتر و با کیفیت تری را فراهم می کند.

  1. رزولوشن:

رزولوشن به نوع کاربرد کارتان بستگی دارد. اگر شما بخواهید حکاکی معمولی انجام دهید رزولوشن را روی 500dpi قرار دهید تا سرعت بالا و کیفیت حکاکی خوبی داشته باشید. برای حکاکی عکس روی کاغذ رزولوشن را بین 250 تا 333 کم کنید. اگر فقط بخواهید کار برش در کاغذ داشته باشید رزولوشن را تا 1000dpi تنظیم کنید.

چگونه از سوختگی کاغذ در حین برش با دستگاه لیزر جلوگیری کنیم:

در برش با کاغذ در سرعت های بالا کاغذ دچار سوختگی می شود و دود حاصل از سوختگی در فضای دستگاه پخش می شود. برای دور کردن دود از کاغذ پمپ هوا دود را پراکنده و دور کرده تا کاغذ دچار سوختگی نشود.

4 نکته برای برش کاغذ در دستگاه لیزر
به این مطلب امتیاز دهید

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.