مقایسه کاربردی دستگاه لیزر با دستگاه پرینتر سه بعدی

شاید کلمه تکنولوژی سه بعدی و پرینترهای سه بعدی به گوشتان خورده باشد و از این که بتوانید هر چیزی که فکرش می کنید را بسازید تعجب کنید. امروزه در شرکت های تولیدی، آموزشگاه ها، صنایع نظامی، حوزه های پزشکی و … از دستگاه های پرینتر سه بعدی استفاده زیادی می شود ولی به دلیل نوپا بودن این تکنولوژی، هنوز مشکلاتی در استفاده از آن وجود دارد.

مقایسه کاربردی دستگاه لیزر با دستگاه پرینتر سه بعدی

جالب است بدانید با وجود این تکنولوژی جدید هنوز هم دستگاه های لیزر مزیت های بسیار زیادی نسبت به پرینترهای سه بعدی دارند. در ادامه برای شما به بیان برخی از این مزیت ها می پردازیم:

سرعت دستگاه لیزر 500 برابر بیشتر از پرینترهای سه بعدی است

یکی از مهمترین عواملی که ممکن است فردی دستگاه برش لیزری را به پرینتر سه بعدی ترجیح دهد، سرعت آن است. اگر بخواهید یک قطعه بزرگ مانند صندلی را با دستگاه پرینتر سه بعدی چاپ کنید، ممکن است بیشتر از 24 ساعت طول بکشد چون فرآیند ذوب شدن فیلامنت و ساخت مرحله ای آن زمان بر است. این در حالی است که با استفاده از دستگاه لیزر به راحتی می توانید در کمتر از 15 دقیقه همان صندلی را بسازید.

مقایسه کاربردی دستگاه لیزر با دستگاه پرینتر سه بعدی

مطمئنا زمان در دنیای امروز ما بسیار مهم می باشد و این گزینه برای انتخاب دستگاه لیزر مناسب شما بسیار تاثیرگذار خواهد بود. بنابراین مخصوصا به جهت ساخت قطعات بزرگ، یک دستگاه برش لیزری ارجحیت دارد.

ساخت قطعات در سایزهای بزرگ با دستگاه لیزر بهتر است

سایز یکی دیگر از مزیت هایی است که می توان در جایگزینی یک دستگاه حکاکی و برش لیزری در نظر گرفت. در حال حاضر ساخت قطعات بزرگ با استفاده از پرینترهای سه بعدی دارای محدودیت های بسیاری است و خرید دستگاه های بزرگ نیز بسیار هزینه بر است. اما با داشتن یک دستگاه لیزر ساده، شما می توانید اجسامی با سایزهای بزرگ را به سرعت ایجاد کنید.دقت ایجاد زاویه های سه بعدی و منحنی در لیزر به روش های خاص روی دو نوع متریال ایجاد می شود. این در حالی است که زاویه ها در پرینتر سه بعدی ساخته می شوند.

قابلیت حکاکی

مطمئنا برای ساخت طرح های دو بعدی، دستگاه حکاکی بسیار مقرون به صرفه تر از دستگاه های پرینتر سه بعدی است و می توانید تمام نیازهایی که از یک دستگاه پرینتر توقع دارید را با یک دستگاه لیزر ساده انجام دهید. مثلا فرض کنید که قصد ساخت یک تابلو که متنی روی آن است را داشته باشید. مسلما حکاکی با سرعت بالا توسط دستگاه لیزر بسیار آسان تر از ساخت این تابلو با سرعت پایین توسط پرینتر سه بعدی است.

مقایسه کاربردی دستگاه لیزر با دستگاه پرینتر سه بعدی

در نهایت مقایسه این دو دستگاه با هم در همه ابعاد کار راحتی نیست. هر کدام از آن ها مزیت های خاص خود را دارند و دلیل بر عدم بهره وری پرینتر سه بعدی نیست و می توانید از هر کدام در جای درست خود استفاده نمایید.

مقایسه کاربردی دستگاه لیزر با دستگاه پرینتر سه بعدی
جمعا 1 رای و میانگین رضایت مشتریان 5

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.