3 سوال که قبل از خرید دستگاه برش لیزری ممکن است برای شما پیش آید

دستگاه برش لیزری فلزات یکی از تکنولوژی های جدید در صنعت لیزر است که با کارکرد حرفه ای و قوی خود قادر به برش انواع ورقه های فلزی می باشد. امروزه این دستگاه در صنایع و کاربردهای متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرد.

اما اگر شما هم جز افرادی هستید که تمایل به خرید دستگاه لیزر را دارید؛ ما به شما پیشنهاد می کنیم تا قبل از هر تصمیمی مطلب زیر را مطالعه بفرمایید تا با پاسخ 3 سوالی که ممکن است در مورد دستگاه برش لیزری فلزات برایتان مطرح شود، آشنا شوید.

 

 

 خرید دستگاه برش لیزری

  1. چرا از گازهای کمکی مختلفی برای برش ورقه های فلزی و کربنی استفاده می شود؟

مشتریانی که با دستگاه برش لیزری کار می کنند، با انواع گازهای مختلف که هر کدام برای برش انواع فلزها استفاده می شوند، آشنایی دارند.گاز نیتروژن برای برش ورق فلزی است که دقت بالایی لازم دارد و امکان رنگ برگشتگی وجود نداشته باشد و نیاز به برش تمیزی داریم، گاز اکسیژن برای برش با ضخامت بالاتر و جاهایی که دقت لازم نداشته باشد، می باشد. اما بیشتر افراد علت دقیق استفاده از این گازها را نمی دانند.

دلیل این کار عمدتا می تواند از تفاوت اجزای داخلی فلزها باشد. به دلیل اینکه در بعضی فلزهای کمیاب مثل کروم و نیکل مقدار کربن کمتری وجود دارد اما می تواند وجود نیتروژن برای برش لیزر کافی باشد.

در حالی که ورقه های کربنی مقدار زیادی کربن با کیفیت بالا دارند، به همین دلیل در فرایند احتراق برای دست یافتن به نتیجه برش بهتر به اکسیژن نیاز داریم.

  1. تنظیمات پارامترهای برش برای ورق گالوانیزه چگونه است؟

بیشتر مردم دستگاه برش لیزری را برای برش ورقه های گالوانیزه خریداری می کنند. برش این جنس ورق ها دو روش و دو شرایط متفاوت دارند؛ برای ورقه های گالوانیزه یک تا دو میلی متری، پارامترهای دستگاه برش لیزری و گازهای کمکی با زمانی که می خواهید کار برش را روی ورقه فلزی انجام دهید، یکسان است.

 هم چنین برای ورقه های بیشتر از دو میلی متر پارامترها و تنظیمات با زمانی که برش روی ورقه کربنی داریم نیز یکسان است. از این رو کاربران دستگاه لیزر باید پارامترهای برش را برای ورقه های گالوانیزه  بر اساس ضخامت های متفاوت تنظیم کنند.

  1. اگر بخواهیم ورقه های فلزی با انعکاس زیاد را برش دهیم چگونه باید دستگاه مناسب خود را انتخاب کنیم؟

در زمان برش روی ورقه های فلزی بازتابنده، پرتو لیزر به سر هد دستگاه لیزر انعکاس می یابد و باعث خراب شدن ژنراتور دستگاه لیزر فایبر شما خواهد شد.

این فلزهای بازتابنده عموما از آلومینیوم، برنج، مس قرمز و غیره تشکیل شده اند. زمانی که بخواهید کار برش را روی این نوع فلزها انجام دهید باید از تناسب توان دستگاه و ضخامت فلز مورد نظر مطمئن باشید. در این جاست که وجود یک گارانتی معتبر برای شما اهمیت پیدا می کند.

دستگاه های برش لیزری روتک با یک سال گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه ها و قطعات یدکی تمام نیازهای کاربران دستگاه های لیزر و مشتریان خود را برآورده کرده است.

3 سوال که قبل از خرید دستگاه برش لیزری ممکن است برای شما پیش آید
جمعا 8 رای و میانگین رضایت مشتریان 4.9

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.