مین برد RD بهتر است یا Leetro

مین برد لترو یا RD؟

مدت هاست طرفداران این سیستم های کنترل با هم بحث می کنند که کدام یک از این دو مین برد عملکرد بهتری دارد. در این مقاله ما به عنوان شخصی بی طرف مزایا و معایب هر دو سیستم لترو و RD را بررسی و اعلام می کنیم و نتیجه گیری نهایی به عهده شما خواهد بود.

برای نتیجه گیری بهتر دو مدل هم قیمت و رایج در بازار را مورد مقایسه قرار خواهیم داد. شرکت RD در شهر چین، بزگترین بازار قطعات الکترونیکی آسیا واقع شده و شرکت لیترو در شهر چنگدائو واقع شده است. هر دو شرکت سازنده سیستم های کنترل اتوماسیون و پردازنده ها هستند، اما تنوع محصولات کنترل RD بیشتر و در مقابل تنوع سیستم های Drive در لیترو بیشتر است.

مین برد RD بهتر است یا Leetro

دو مدل منتخب برای مقایسه میدانی از لحاظ کیفیت، کارایی، نرم افزار، پشتیبانی و استفاده کاربری بررسی خواهند شد این دو مدل مین برد 6442 از شرکت RD و مین برد 6565 از شرکت لیترو می باشند علت این انتخاب نزدیکی قیمت و عمومیت استفاده از آنها می باشد.

  1. پارامتر کیفیت : 

هر دو مین برد دستگاه لیزر دارای ولتاژ 24 ولت با جریان 2 آمپر برای راه اندازی هستند، برد مونتاژ شده هر یک از نوع کلاس عایقی F و به نظر تمیز مونتاژ شده اند. راهنمای درج شده روی بدنه مین برد RD از مدل لیترو 6565 بهتر است، اما شکل بدنه و قوطی مین برد لیترو محکم تر به نظر می رسد. در مورد پانل متاسفانه کیفیت کلیدهای پانل مدل 03 لیترو خیلی پایین تر از پانل 6442 می باشد و این امر سبب شده دستگاه حداکثر پس از 3 سال استفاده روزانه دچار مشکل شود.

  1. پارامتر کارایی :

مین برد 6442 با حافظه 256 مگابایت، قابلیت ذحیره میانگین 200 تا 400 طرح را دارد، درحالی که مین برد 6565 لیترو با ذخیره بیش از 10 فایل دچار کندی سرعت می شود. از طرفی پانل رنگی با صفحه TFT مین برد 6442 و رابط گرافیکی آن قابلیت نمایش طرح ها، دفعات اجرا، حذف یا کپی کردن آنها را به کاربر می دهد.

مین برد RD بهتر است یا Leetro - قسمت 2

مین برد RD بهتر است یا Leetro

 

3. پارامتر نرم افزار:

نرم افزار مین برد لیترو به نام Laser Cut 5.3 یا 6 معروف می باشد. این نرم افزار رابط کاربری و گرافیکی قوی ندارد و همچنین دارای یک قفل سخت افزاری می باشد که نرم افزار بدون آن کار نمی کند، این در حالیست که مین برد 6442 با دو نرم افزار RDCam و RDWorks کار می کند. از طرفی عدم وجود قفل سخت افزاری در نرم افزارهای RD و امکان کپی کردن راحت آنها رضایت خاطر و اطمینان کاربران را افزایش می دهد. رابط های کاربری و ابزارهای موجود در نرم افزار RD بسیار قویتر و پیشرفته تر از نرم افزار Laser cut می باشد و در آپدیت های اخیر نیز قسمتی از ابزارهای اصلی Corel نیز به آن اضافه شده است.

4. پارامتر پشتیبانی:

Update آن ها هر ماه در سایت اعلام می گردد، با اینکه مین بردهای لیترو بسیار پرمصرف هستند پشتیبانی تیم فنی آن ها در این زمینه بسیار ضعیف عمل کرده است و سالهاست آپدیت نرم افزار لیترو عرضه نشده است. اینکه آپدیت ارائه می شود نشانه این است که خطاهای اعلامی به شرکت RD مورد استقبال و پاسخ گویی واقع می شود و با تجربه به مذاکره حضوری و مکاتبه ای نیز این موضوع برای ما روشن شده است. در انتها در خصوص کیفیت کارکرد یا حکاکی لیترو و RD باید گفت کیفیت حکاکی هر دو مین برد 600dpi می باشد و هیچ یک با توان بهتری کار را انجام نمی دهد تنها برتری RD در این زمینه بهره گیری از نرم افزار قویتر در راستای کدگذاری کردن فایل ارسالی برای مین برد می باشد. از آمار خرابی های سخت افزاری، قفل سخت افزاری و کیفیت پانل متاسفانه تعداد مین بردهای لترو در اولویت هستند و RD با میزان خرابی پایین تری از لیترو قرار می گیرد.

مین برد RD بهتر است یا Leetro
جمعا 1 رای و میانگین رضایت مشتریان 5

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.