مشخصات تیوب لیزر

بی شک می توان یکی از مهمترین قسمت های دستگاه برش لیزر و تاثیر گذارترین قطعه موجود در دستگاه لیزر را تیوب دستگاه لیزر دانست، چرا که در صورت بوجود آمدن اختلال در کارکرد این قطعه، دیگر نمی توان راندمان خوبی را از دستگاه لیزر طلب کرد. تنها قطعه ای از قطعات دستگاه لیزر که می توان به عنوان قطعه مصرفی نام برد، تیوب دستگاه لیزر می باشد. این قطعه از طرف کارخانه های تولیدی، طول عمر مفیدی برای آن در نظر گرفته شده است. طول عمر مفید تیوب لیزر رسی 10.000 ساعت کاری می باشد که به علت استفاده مشتریان از دستگاه برای حکاکی و برش در توان های مختلف، این میزان معمولا بین 7000 تا 8000 ساعت می باشد.مشخصات فنی تیوب لیزر

انواع تیوب های لیزر:

تیوب های لیزر در توان های 130w ، 100w ، 80w ،  60w به بازار عرضه می شوند که بسته به سایز دستگاه لیزر و نوع کارکرد دستگاه مورد استفاده قرار می گیرند.

  • تیوب لیزر 60w :

این نوع تیوب لیزر ها برای دستگاه های سایز کوچک و اکثراً جهت حکاکی مورد استفاده قرار می گیرد.

  • تیوب لیزر 80w :

این تیوب جهت حکاکی و همچنین برش مورد استفاده قرار می گیرد که به علت توان کم تر در برش، معمولا جهت برش در صنایع چرم و پارچه مورد استفاده می شود.

  • تیوب لیزر 100w :

رایج ترین تیوبی که در دستگاه های لیزر مورد استفاده قرار می گیرد، تیوب لیزر 100w است. این تیوپ توان لازم جهت برش بر روی پلکسی و همچنین MDF را دارد. از این لحاظ می توان از این تیوب در صنایع تبلیغات و چوب بهره گرفت. این تیوپ قابلیت برش پلکسی تا ضخامت 15mm و همچنین MDF تا ضخامت 8mm را دارا می باشد.

  • تیوب لیزر 130w :

این نوع تیوب لیزر بیشتر در دستگاه های لیزر 180* 130 مانند دستگاه لیزر RT1318 ، جهت کار برش مورد استفاده قرار می گیرد. علت استفاده این تیوب در دستگاه های سایز بزرگ، طول بلند این تیوپ لیزر می باشد که بالطبع، توان بالاتری نیز ایجاد می کند.

اگر می خواهید در مورد تیوب لیزر بیشتر بدانید، پیشنهاد می کنیم حتما مقاله ساختار تیوب لیزر را مطالعه کنید تا در مورد مواد تشکیل دهنده تیوب دستگاه لیزر و عملکرد آن اطلاعات تخصصی را دریافت کنید. تمام محتوای این سایت متعلق به شرکت روتک می باشد و کپی برداری بدون ذکر منبع غیر قانونی است.

مشخصات تیوب لیزر
جمعا 3 رای و میانگین رضایت مشتریان 5

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.