دسته بندی و معرفی انواع قطعات دستگاه برش لیزری

دستگاه لیزر وسیله ای است که پرتوهای باریکی را به صورت موازی و با طول موج مشخصی ساطع می کند. امروزه این اختراع بزرگ در زندگی انسان ها نقش بزرگی دارد تا آن جا که در بسیاری از علوم برای کاربردهای مهمی از آن استفاده می شود.

در این مقاله سعی بر معرفی کلی اجزای اصلی دستگاه های لیزر شده است.

 

قطعات دستگاه لیزر

قطعات دستگاه لیزر اساسا از سه بخش تشکیل شده است:

1. حفره نوری نوسان ساز یا تشدید کننده نوری

تشدید کننده نور در لیزر متشکل از حداقل دو آینه مابین نوری است که جهش بالا و پایین نوسانی دارد. در بیشتر موارد، یک یا چند آینه دستگاه لیزر منحنی وجود دارد به طوری که مدل نور تشدید شده را شکل می دهد و به آن اشعه لیزر می گویند.

2. محیط تقویت لیزری یا محیط موثر لیزر

دستگاه لیزر برای عملکرد نیاز به یک محیط تقویت نور دارد بدین گونه افت نور را از طریق اتصال دهنده خروجی جبران می کند. دستگاه های لیزر معمولا توسط نوع موادی که در محیط تشدید آنها به کار گرفته شده است (لیزر گاز، لیزر حالت جامد، لیزر رنگینه ای، لیزر نیمه هادی، و غیره) تقسیم بندی می شوند.

3. یک منبع پمپاژ برای تحریک ذرات در محیط تشدید

ذرات موجود در محیط تشدید برای عملکرد درست لیزر باید در حالت انعکاس و وارونگی باشند. برای رسیدن به این حالت به فرایند پمپاژ نیاز است. فرآیند پمپاژ عبارت است از عبور جریان الکتریکی ازیک گاز یا لیزر نیمه هادی و یا پمپاژ نوری در یک لیزر حالت جامد و یا لیزر رنگینه ای که معمولا به وسیله یک لامپ برق و یا یک لیزر دیگر به وجود می آید.

معرفی انواع قطعات یدکی دستگاه لیزر

قطعات یدکی دستگاه لیزر و تامین آن ها یکی از مهمترین نکاتی است که شما ضمن خرید دستگاه لیزر خود باید به آن توجه زیادی کنید. آینه دستگاه لیزر، تیوب دستگاه لیزر، لنز دستگاه لیزر و … جز مهمترین قطعات دستگاه لیزر است که شما بعد از مدتی استفاده از دستگاه لیزر خود، مجبور به تعویض آن ها خواهید شد؛ بنابراین سعی کنید همیشه از شرکت هایی خرید کنید که پشتیبانی  و تامین قطعات یدکی دستگاه لیزر شما را خیلی سریع و در کمترین زمان ممکن انجام دهند تا دچار ضرر مالی نشوید.

قطعات یدکی دستگاه لیزر

برای نمونه ممکن است شما بعد از هر روز کاری آینه دستگاه لیزر خود را تمیز نکنید و تکه های کار روی آن باقی بماند و پس از روشن شدن دوباره دستگاه و تابش لیزر بر روی آینه دستگاه لیزر، این قطعه یدکی شما آسیب ببیند و بعد از مدتی مجبور به تعویض آن شوید. یکی دیگر از قطعات یدکی دستگاه لیزر که بسیار اهمیت دارد و پرکاربرد است، تیوب لیزر می باشد که چون مصرفی است و دارای طول عمر می باشد، شما مجبور به تعویض آن خواهید بود. بقیه قطعات دستگاه لیزر شما هم به خاطر استفاده زیاد، استفاده نادرست، شکستگی و یا حتی نوسان برق ممکن است دچار مشکل شود و شما مجبور به تعویض آن شوید.

برخی از قطعات یدکی دستگاه لیزر که در شرکت روتک قابل ارائه به مشتریان است به شرح زیر می باشد:

 • آینه دستگاه لیزر
 • پایه آینه دستگاه لیزر
 • تیوب دستگاه لیزر
 • پایه تیوب دستگاه لیزر
 • لنز دستگاه لیزر
 • عینک دستگاه لیزر
 • انواع پاورها
 • هد دستگاه لیزر
 • انواع پنل ها و مین برد دستگاه لیزر
 • انواع تسمه ها و زنجیرها
 • موتور و فیلتر دستگاه لیزر
 • و …

لیست کامل این قطعات را می توانید از صفحه قطعات یدکی دستگاه لیزر پیدا کنید و برای اطلاع از نحوه فروش قطعات دستگاه لیزر یا از طریق شماره های تماس با متخصصین شرکت تماس بگیرید. در مورد تک تک این قطعات در پست های بعدی برای شما توضیحات مفصلی داده می شود.

شرکت هایی که قطعات یدکی دستگاه لیزر را تامین می کنند زیاد هستند و شما بهتر است قبل از خرید خود تحقیقات لازم را انجام بدهید تا یک خرید خوب را تجربه کنید.

ضمن این که تمام محتوای این سایت متعلق به شرکت روتک می باشد و کپی برداری بدون ذکر منبع غیر قانونی می باشد.

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته بندی و معرفی انواع قطعات دستگاه برش لیزری
جمعا 3 رای و میانگین رضایت مشتریان 5