دانلود رایگان طرح پرنده سیمرغ – دستگاه cnc

عکس پرنده سیمرغ در حال پرواز

 

 

 

 

 

 

کاربردهای طرح لیزری سیمرغ:

سیمرغ و ققنوس از آن جا که ریشه در تاریخ و سرگذشت ایرانیان دارند و در افسانه های زیادی از آن ها یاد شده است، در بسیاری از نقوش ایرانی استفاده می شوند.

از کاربردهای طرح سیمرغ که قابلیت برش و حکاکی هم با دستگاه لیزر 120 و هم با دستگاه برش سی ان سی را دارند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • برش بر روی متریال مختلف و استفاده به عنوان تابلوهای زیبا در منازل و محل کار
  • حکاکی بر روی چوب با دستگاه cnc و استفاده در دکوراسیون و تزئین تخت ها و مبلمان
  • ساخت یک لانه چوبی برای پرندگان و حکاکی طرح سیمرغ بر روی آن
  • استفاده در اماکن هنری به عنوان نماد خردمندی و انسان های آزاده

 

سیمرغ در افسانه ها :

سیمرغ یک پرنده افسانه ای است که دانا و خردمند است. در شاهنامه ، فردوسی از این پرنده نام برده و آن را پرنده ای دانا خوانده است. سیمرغ در دوره های مختلف پادشاهی ایران همیشه از جایگاهی ویژه برخوردار بوده است.

نقش نگاره های کشف شده بر روی ظروف قدیمی و عتیقه، نشانگر بزرگی و عظمت آن در میان بزرگان مملکت بوده است. در عرفان نیز سیمرغ جایگاه ویژه ای دارد چرا که نماد خرد تمام و بی عیب و نقص است و داستان های عرفانی زیادی در رابطه با آن نگارش شده است.

طرح های سیمرغ و ققنوس همواره از پر استفاده ترین طرح ها در حکاکی ها و نقاشی های ایرانی ها بوده است. مردم ایران با استفاده از این طرح های زیبا سعی بر حفظ ارزش آن در طول تاریخ دارند. چرا که ارزش افسانه ای آن را می دانند و به این مسئله واقف هستند که در صورت کم کاری در این زمینه، ممکن است ملت های دیگر از نماد سیمرغ برای ملت خود استفاده کنند و آن را به نام خود تمام کنند.

 

دانلود فایل DFX طرح لیزر

دانلود رایگان طرح پرنده سیمرغ – دستگاه cnc
جمعا 1 رای و میانگین رضایت مشتریان 5

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.