آموزش ساخت کیف چرمی با دستگاه لیزر

امروزه با استفاده از دستگاه های لیزر می توان در صنایع مختلف کارهای بسیار خلاقانه ای انجام داد. دستگاه برش و حکاکی لیزر در صنعت چرم نیز کاربرد زیادی دارد. به نحوی که با حکاکی روی چرم می توان طرح های زیبایی جهت تولید محصولات مختلف ایجاد کرد. در این مقاله به شما نحوه ساخت یک کیف چرمی برای نگهداری کارت های بانکی و کارت ویزیت را آموزش می دهیم. مطمئنا این کیف کاربردهای زیادی برای شما دارد. همچنین می توانید با تولید در تیراژ انبوه، برای کسب درآمد روی سود آن حساب کنید. اما قبل از شروع حتما مقاله نکات برش چرم با دستگاه لیزر را مطالعه کنید.

ساخت کیف چرمی با دستگاه لیزر

متریال مورد نیاز:

  • چرم با ضخامت 2 میلی متر
  • چسب مخصوص چرم
  • دستگاه لیزر با توان 25 وات و لنز دستگاه لیزر 1.5 اینچی
  • میز مخصوص برش

مرحله اول: طرح اولیه کیف

شما می توانید طرح را با سلیقه خودتان طراحی کنید و یا به راحتی از قسمت دانلود طرح های آماده دستگاه لیزر در سایت ما، یکی از طرح های موجود برای دستگاه لیزر برش چرم خانگی را برای ساخت کیف چرمی با دستگاه لیزر انتخاب کنید. برای راحتی کار در لینک زیر یکی از طرح های برش چرم را قرار داده ایم:

طرح برش کیف چرمی

مرحله دوم: پردازش با دستگاه لیزر

بعد از طراحی یا انتخاب طرح خود، باید آن را به دستگاه لیزر خود ارسال کنید. تنظیمات دستگاه لیزر خود را می توانید مطابق با پارامترهای زیر تنظیم کنید.

آموزش برش کیف چرم با لیزر

حکاکی (سیاه): توان %80، سرعت %50، دقت 500 dpi

علامت گذاری (قرمز): توان %20، سرعت %2، فرکانس 2000 هرتز، افست Z 2 میلی متر

برش (آبی): توان %35، سرعت %0.7، فرکانس 1000 هرتز

برش (سبز): توان %66، سرعت %108، فرکانس 1000 هرتز

مرحله سوم: اسمبل کردن

همان طور که در تصویر زیر می بینید، سوراخ های موجود در طرح کیف دستگاه برش لیزری را از جا در بیاورید تا بتوانید طبق الگوی موجود، کیف را اسمبل کرده و برای محکم کاری، این قسمت های تا شده را به تمیزی چسب بزنید.

ساخت کیف چرمی دستگاه لیزر

تمیز کردن:

چرم یک محصول طبیعی می باشد که برای حکاکی و برش با دستگاه لیزر مناسب است و هنگامی که در دستگاه برش می خورد، بوی خاصی دارد. علاوه بر آن دقت داشته باشید که لبه های برش سیاه و لکه دار می شود. بسیاری از انواع چرم ها به راحتی تمیز می شوند و می توانید آن ها را با یک دستمال خشک، تمیز کنید. در غیر این صورت با یک دستمال تمیز یا دستمال الکلی آن را تمیز کنید. اگر مراحل گفته شده را به ترتیب و با دقت انجام دهید، نتیجه کار قابل قبولی خواهید داشت. همچنین برای مشاهده آموزش ساخت دست بند چرمی با دستگاه لیزر و نحوه حکاکی لیزری بر روی چرم مقالات جداگانه ای آماده کرده ایم که با مطالعه آن ها اطلاعات جامعی برای برش چرم بدست خواهید آورد.

آموزش ساخت کیف چرمی با دستگاه لیزر
جمعا 2 رای و میانگین رضایت مشتریان 5

2 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.