ساخت کیف چرمی با دستگاه لیزر

امروزه با استفاده از دستگاه لیزر می توان در صنایع مختلفی کارهای خلاقانه ای انجام داد. دستگاه برش و حکاکی در صنعت چرم نیز کاربرد زیادی دارد به نحوی که با حکاکی روی چرم می توان طرح های زیبایی روی چرم ایجاد کرد. در این مقاله به شما ساخت یک کیف چرمی برای نگهداری کارت های بانکی و کارت ویزیت را به شما آموزش می دهیم.

ساخت کیف چرمی با دستگاه لیزر

متریال مورد نیاز:

  • چرم با ضخامت 2 میلی متر
  • چسب مخصوص چرم
  • دستگاه لیزر با مشخصات زیر:
  • توان 25 وات
  • لنز دستگاه لیزر 1.5 اینچ
  • میز مخصوص برش

مرحله اول: طرح اولیه کیف

شما می توانید طرح را با سلیقه خودتان طراحی کنید و یا به راحتی از قسمت دانلود طرح ها آماده دستگاه لیزر در سایت ما یکی از طرح های موجود دستگاه برش و حکاکی کیف چرم را انتخاب کنید.

مرحله دوم: پردازش با دستگاه لیزر

بعد از طراحی یا انتخاب طرح خود باید آن را به دستگاه لیزر خود ارسال کنید. تنظیمات دستگاه لیزر خود را می توانید مطابق با پارامترهای زیر تنظیم کنید.

دستگاه لیزر

حکاکی (سیاه): توان %80، سرعت %50، دقت 500 dpi

علامت گذاری (قرمز): توان %20، سرعت %2، فرکانس 2000 هرتز، افست Z 2 میلی متر

برش (آبی): توان %35، سرعت %0.7، فرکانس 1000 هرتز

برش (سبز): توان %66، سرعت %108، فرکانس 1000 هرتز

مرحله سوم: اسمبل کردن

همان طور که در تصویر زیر می بینید، سوراخ های موجود در طرح کیف دستگاه برش لیزریرا از جا در بیاورید تا بتوانید طبق الگوی موجود کیف را ا کرده و برای محکم کاری این قسمت های تا شده را به تمیزی چسب بزنید.

کیف چرمی دستگاه لیزر

تمیز کردن:

چرم یک محصول طبیعی می باشد که برای حکاکی و برش با دستگاه لیزر مناسب می باشد و هنگامی که در دستگاه برش می خورد بوی خاصی دارد.علاوه بر آن دقت داشته باشید که لبه های برش سیاه و لکه دار می شود. خیلی از انواع چرم ها به راحتی تمیز می شوند و می توانید آن ها را با یک دستمال خشک تمیز کنید. در غیر این صورت با یک دستمال تمیز یا دستمال الکلی آن را می توانید تمیز کنید.

ساخت کیف چرمی با دستگاه لیزر
5 (100%) 2 رای

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.