دستگاه لیزر فایبر مارکینگ پرتابل

دستگاه لیزر فایبر مارکینگ پرتابل

جمعا 2 رای و میانگین رضایت مشتریان 5همیشه انجام حک و مارک بروی متریال های مختلف،  با کیفیت و سرعت بالا در کارهای سری و تعداد  مساله ای مهم  برای دارندگان دستگاه های لیزر co2  بود و  نفراتی که کارهای پر تعداد و تیراژ حکاکی را انجام می دادند راهی جز اضافه کردن به تعداد دستگاه های کم سرعت خود نداشتند.

امروزه با پیشرفت علم و دانش که با هدف آسان شدن کار و زندگی بشر صورت می پذیرد دستگاه های مارکینگ فایبر و مارکینگ co2 به منظور حکاکی و مارک زنی فوق سریع به بازار مربوطه راه یافته اند، که هرکدام در زمینه خود قابلیت حک با سرعت بالا بروی متریال های گوناگون را دارند به طور مثال دستگاه مارکینگ فایبر قابلیت حک بروی تمامی اجناس فلزی و تمام متریال هایی که قابلیت عبور نور از خود را ندارند، دارد و مارکینگ co2 برای حک به روی تمام اجناس غیر فلزی استفاده می شود.

و از طرفی حک بروی قطعاتی بزرگ که قابلیت قرار گرفتن بروی میز را ندارند همیشه مساله ای قابل تامل برای مصرف کنندگان این  دستگاه مارکینگ فایبر در دو حالت و مدل همراه با میز و حالت پرتابل موجود می باشند.

لیزر مارکینگ فایبر پرتابل یا قابل حمل برای حکاکی روی تمام سطوحی که قابلیت قرار گرفتن روی میز و نوار نقاله را ندارند استفاده می شود و به دلیل اینکه قسمت گالوو و لنز دستگاه قابلیت حمل به وسیله دست را دارد.

طراحی این دستگاه  به گونه ای است که سورس و مین برد و متعلقان الکترونیک داخل باکسی جدا قرار دارد و از طریق فیبر نوری به گالوو متصل می شود که گالوو قابلیت جدا شدن و متحرک بودن را داردکه این امر باعث می شود قابلیت حک به روی سطوح مختلف و سطوحی که قابلیت قرار گرفتن روی میز کار به علت وزن یا سایز بالا را ندارد، را داشته باشد.

این نکته قابل ذکر است که این نوع از دستگاه های مارکینگ در اثر  جابه جایی بالا یا عدم دقت در جابه جایی امکان اسیب رسیدن به فیبر نوری و خود گالوو و لنز وجود دارد که به دلیل بالا بودن قیمت گالوو و عدم ترمیم فیبر نوری در اثر پارگی این مساله یک نکته منفی برای کار با این دستگاه به حساب می اید.

به طور کلی برای خرید هر دستگاه باید مسایل مختلفی مد نظر قرار گیرد از نقاط مثبت تا نقلط منفی شاید هزینه ای که شما می کنید پس انداز مدت زمان طولانی زندگی شما باشد پس قبل از خرید تمامی نکات را مد نظر قرار دهید تا بهترین تصمیم ممکن گرفته شود ارزانی یا گرانی یک دستگاه هیچکدام دلیل برتری نم باشد.در مرحله اول بروی تحقیقات خود و مرحله بعد روی مشاوره  و کمک ما حساب کنید.

دستگاه پرتابل مارکینگ با قابلیت جابجایی در پروژه های سیار، در مقایسه با دستگاه کابین دار ارزان قیمت تر بوده اما به علت ادغام تمام قسمت های برقی میزان خرابی دستگاه پرتابل در مقایسه با نوع کابین دار بیشتر است. از دیگر نکاتی که در مورد این دستگاه باید بدانید این است که به علت کوچک بودن سایز، می توان حداکثر تا سورس لیزر 30 وات را در آن جای داد.

در واقع می توان گفت استفاده این دستگاه در صنایع کوچک و پروژه های کوتاه مدت مناسب است،  چرا که هزینه بالای تعمیرات این مدل دستگاه در طولانی مدت توجیه اقتصادی را به دنبال ندارد.

دستگاه لیزر فایبر مارکینگ پرتابل لیزرهای مدل yag دارای دو مدل تولید کننده اشعه هستند نوع  اول و قدیمی تر از لامپ های yag تولید کننده اشعه با طول عمر حداکثر 2000 ساعته استفاده می کنند این دستگاه ها وزن و حجم زیادی را اشغال می کنند نوع دوم لیزرهای yag نوع ایرانی می باشد که طول عمری برابر 25000 ساعت دارد. در این نوع لیزر اشعه به وسیله آینه هایی که روی یک محور قرار گرفته اند بیشتر پرسیکوب به نام GHalvo  جابه جا می شود.

برعکس لیزرهای co2 که کنترل توان و پالس های PWM روی پاور اعمال و پس تیوب آن اجرا می کند توان توسط سیستمی به نام Qswitch قطع وصل می شود. ( تکنولوژی اصلی آینه ها آمریکایی و سیستم PWM انگلیسی می باشد) توان در این لیزرها می تواند تا حدود 100وات افزایش یابد لذا علاوه بر حکاکی و working برای برش کاری های مقطعی نیز مناسب می باشد.

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.