آموزش برش لیزری با کرل

آموزش برش لیزری با کرل

نرم افزار کرل یکی از نرم افزارهایی است که شما می توانید به راحتی در آن طرح مورد نظر خود را طراحی کنید و برای برش با دستگاه لیزر آماده کنید. در این پست شما را با نحوه طراحی و آماده سازی یک فایل ساده متن برای برش لیزری آشنا می کنیم.

ابتدا نرم افزار کرل را باز کنید و سپس برای نوشتن متن فقط کافی است که روی محیط کار دو بار کلیک کنید. برای نوشتن شما نیازی به ایجاد کادر ندارید.

آموزش برش لیزری با کرل

شما می توانید از طریق منوهای ابزار کرل فونت و سایز را تغییر دهید. حالا برای این که حرکت دستگاه لیزر برای برش را روی متن خود ببینید طبق تصویر زیر از منوی Object گزینه Shaping و سپس Weld را انتخاب کنید.

حال فایل خودتان را باید با فرمت هایی که دستگاه لیزر شما می شناسد، ذخیره کنید ولی در کل فرمت DXF بهترین فرمت ممکن برای انتخاب شما است. برای ذخیره کردن طرح خود روی روی گزینه file > save as کلیک کنید. صفحه ای برای شما باز می شود که مسیر، اسم طرح و فرمت آن را باید وارد کنید.

سپس صفحه ای برای شما مجددا باز می شود که در این قسمت در صورتی که از دستگاه های لیزر شرکت روتک استفاده می کنید می توانید  ورژن اتوکد را حتی روی ورژن های بالا نیز انتخاب کنید. در قسمت Export Units حتما گزینه میلیمتر را انتخاب کنید.

حال فایل مورد نظر شما ایجاد شده است و باید در نرم افزار دستگاه لیزر آن را Import کنید.

برای این کار نرم افزار دستگاه لیزر را باز کنید و از file گزینه import  را بزنید و فایل طراحی شده را انتخاب کنید. متن شما با همان ابعادی که در کرل طراحی کردید باز می شود.

برای این که قسمت های مختلف متن شما از هم جدا نشود طبق شکل زیر پس از انتخاب متن، از منوی ابزار، گزینه Add to group را می زنیم تا متن یک تیکه شود. در این صورت هر قسمت از متن را انتخاب کنیم با هم حرکت می کنند. این روش وارد کردن متن از کرل به دستگاه لیزر می باشد.

آموزش برش لیزری با کرل
جمعا 8 رای و میانگین رضایت مشتریان 4

2 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.