چرا لیزرهای فایبر مفید هستند؟

چرا لیزرهای فایبر مفید هستند؟

لیزرهای فایبر

 

اولین دلیل مفید بودن لیزر فایبر به علت پایدار بودن آن است و این دلیل مهمی است برای استفاده از آن در دستگاه لیزر فایبر. زمانی که نیاز به ارسال پرتو لیزر داریم به وسیله فیبر نوری آن را با امنیت به هرنقطه ای منتقل می کنیم . تناوب در این لیزر میان آینه های دستگاه لیزر ایجاد می شود که مستلزم تنظیم بسیاردقیق آینه ها می باشد.

تنظیم کردن پرتو لیزر در داخل هسته باریک فیبر بسیار سخت است. و نیازمند تنظیمات بسیار دقیق است. بنابراین لیزرهای معمولی در مقابل برخورد یا ضربه بسیار حساس هستند. لذا اگر یک آینه از تنظیم خارج شود تنها یک متخصص می تواند آن را تنظیم کند.

  • در مقایسه، لیزر فایبر پرتو را در داخل فیبر تولید می کند بدین ترتیب ارسال آن هیچ پیچیدگی یا سیستم نوری حساسی ندارد. بین پارامتر آن را بسیار ایمن و پایدار جهت بهره برداری آسان می سازد.
  • دومین دلیل مفید بودن لیزر فایبر کیفیت فوق العاده پرتو آن است چرا که پرتو داخل هسته کوچک فیلتر تولید و محدود شده است. در عمل بدین معنی است که پرتو کاملا مستقیم است و می تواند روی یک نقطه کاملا کوچک متمرکز شود. کوچکترین نقطه همراه با بیشترین تاثیر به عنوان مثال برای برش کاری مورد اسفاده قرار می گیرد و در بسیاری از کاربردها چنین لیزری با این کیفیت مورد نیاز است.
  • سومین دلیل مفید بودن لیزر فایبر توان تولید قدرت زیاد آنهاست. به شکل کلی لیزر در شروع حتی با توانی در حدود یک وات می تواند به پوست شما آسیب بزند. این میزان در مقایسه با کتری یا تستر مقدار قابل توجهی نیست ولی به علت تمرکز روی یک نقطه خیلی زیاد به نظر می رسد، تفاوت زیادی بین گرمای عادی خورشید و یا استفاده از یک ذره بین و ایجاد یک باریکه قدرتمند.

لیزرهای فایبر می توانند توانی بسیار قدرتمند در حدود 1000وات (1کیلووات) تولید کنند. این مقدار خیلی بیشتر از آن چیزی است که حتی برای برش قطر یک اینچ استیل لازم است و به همین دلیل در ساخت دستگاه لیزر و مخصوصا دستگاه حک روی فلزات نقش مهمی دارند.

در فیلم زیر می توانید نحوه کارکرد دستگاه لیزر مارکینگ فایبر را ببینید:چهارمین دلیل مفید بودن لیزر فایبر بازدهی بالا و خشک شوندگی آسان است، سایر لیزرها ممکن است تنها درصد کمی از توان دریافتی را به لیزر تبدیل کنند اما نسبت تبدیل توان پمپاژ به توان خروجی در فایبر بین 80-70 درصد می باشد. این موضوع نشان دهنده مصرف پایین تر توان در ورودی است وبه این معنی که توان کمتر به گرما تبدیل خواهد شد.

فایبرها عمر طولانی دارند و گرما را می توانند روی غلاف فیبر پخش کنند و این باعث می شود که مانع از شکستن فیبر توسط گرما شود و به همین دلیل نگهداری دستگاه لیزر فایبر راحت تر است.

بیشتر موارد خاصیت نوری خود را با بالا رفتن دما تغییر می دهند و این بسیار برای کیفیت باریکه لیزر موثر است. امروزه با توجه به ظرفیت ها و جنبه های عملی و بهبود پیداکرده لیزر فایبر در گستره ی زیادی قابل بهره برداری هستند و به طور مثال رشد بسیار زیادی در تولید دستگاه برش و حکاکی لیزری داشته اند.

تمام محتوای این سایت متعلق به شرکت روتک می باشد و کپی برداری بدون ذکر منبع غیر قانونی می باشد.

چرا لیزرهای فایبر مفید هستند؟
جمعا 1 رای و میانگین رضایت مشتریان 5

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.