تعویض تیوب لیزر دستگاه لیزر

تعویض تیوب لیزر دستگاه لیزر

تیوب لیزر در تمامی دستگاه های لیزر یکی از قطعات اصلی می باشد. در طی استفاده از این قطعه یدکی دستگاه لیزر، شما ممکن است به هر دلیلی مانند شکستن و یا تمام شدن طول عمرش مجبور به تعویض تیوب لیزر دستگاه لیزر خود شوید؛ بنابراین بهتر است حتی در صورتی که خودتان نخواهید این کار را انجام دهید اطلاعاتی در این زمینه داشته باشید.در ادامه برای شما نحوه تعویض تیوب لیزر دستگاه لیزر را توضیح خواهیم داد:

مراحل تعویض تیوب لیزر دستگاه لیزر:

مرحله اول: جدا کردن تیوب قدیمی

ابتدا درب عقب دستگاه برش لیزر را باز کرده تا دسترسی به تیوب لیزر میسر شود.

در شروع کار دو سیم در ابتدا و انتهای تیوب لیزر مشاهده می کنیم که باید این دو اتصال قطع شود. لازم به ذکر است جهت شناسایی ابتدا و انتهای تیوب می توان به قسمت فنری خروجی تیوب لیزر توجه کرد که نشان دهنده محل خروج اشعه و انتهای تیوب می باشد. شما می توانید با برداشتن درپوش پلاستیکی ابتدای تیوب، امکان دسترسی به قسمت فلزی سر تیوب و کابل های ولتاژ (HV) را فراهم آورید.

کابل های ولتاژ (HV) را که معمولا” قرمز رنگ است، به وسیله باز کردن پیچ متصل به فلز سر تیوب، از تیوب جدا کنید. سپس نوبت جدا کردن سیم گراند از قسمت فلزی انتهای تیوب لیزر می باشد. آن را هم جدا کنید تا اتصالات تیوب از دستگاه لیزر قطع شود.

مرحله دوم: جدا کردن شلنگ های تیوب لیزر

شلنگ های ورودی و خروجی آب تیوب لیزر را به آرامی و به صورت چرخشی با حرکت به سمت چپ و راست از تیوب لیزر جدا کنید. سعی کنید به آرامی این کار را انجام دهید تا مانع شکستگی محل ورود و خروج آب گردد.

مرحله سوم: پایه های تیوب لیزر

تیوب لیزر در تمامی دستگاه های لیزر بر روی دو پایه قرار گرفته که با باز کردن محافظ این پایه تیوب لیزر ها قادر به جدا کردن آن می باشیم.

مرحله سوم: نصب مجدد تیوب لیزر

در این مرحله می توانیم تیوب جدید را نصب کنیم. برای این کار طبق مراحل زیر پیش روید:

  • تیوب دستگاه لیزر را به نحوی روی پایه ها قرار داده که خروجی اشعه تیوب به سمت آینه لیزر قرار بگیرد.
  • این نکته قابل توجه است که فاصله انتهای تیوب لیزر تا مرکز آینه حدودا 5 سانتی متر باشد.
  • دوباره محافظ های تیوب لیزر را بسته و کابل  های ولتاژ (HV) و گراند را متصل می کنیم.
  • در آخر شلنگ های ورودی و خروجی چیلر دستگاه لیزر آب تیوب را به آرامی به محل مربوطه متصل می کنیم.

مرحله چهارم: تست کردن تیوب

در نهایت باید تیوب جدید را تست کنید تا از کارکرد صحیح آن مطمئن شوید. برای این کار پمپ آب دستگاه لیزر را به آن وصل کنید و نداشتن نشتی را چک کنید. ممکن است دستگاه شما تراز نباشد؛ بنابراین مطمئن شوید که قبل از تست با وات بالا، آینه ها تراز هستند.

در صورتی که از شرکت روتک تیوب خود را خریداری کنید، برای اطمینان شما قبل از خرید می توانید فیلم تست تیوب لیزر خود را تحویل بگیرید.

در صورتی که تمایل به خرید تیوپ لیزر دارید و می خواهید قیمت تیوب دستگاه لیزر را بدانید با همکاران ما در شرکت روتک تماس بگیرید.

تمام محتوای این سایت متعلق به شرکت روتک می باشد و کپی برداری بدون ذکر منبع غیر قانونی می باشد.

چطور تیوب دستگاه لیزر را خودمان عوض کنیم؟
جمعا 3 رای و میانگین رضایت مشتریان 3.7