آموزش نرم افزار دستگاه لیزر

آموزش نرم افزار دستگاه لیزر

RdWorks

در قسمت قبل در مورد نصب نرم افزار دستگاه لیزر Rdworks برای شما صحبت کردیم. در این قسمت به بقیه آموزش نرم افزار دستگاه لیزر می پردازیم. بعد از نصب آیکون نرم افزار دستگاه لیزر بر روی دسکتاپ شما ظاهر می شود و شما با کلیک کردن روی آن می توانید محیط نرم افزار را طبق تصویر زیر مشاهده نمایید:

 

آموزش نرم افزار دستگاه لیزر

 

تمامی قسمت های نوار ابزار تقریبا مانند کرل می باشد و بنابراین کار کردن با آن بسیار راحت می باشد. در این آموزش سعی داریم تا یک مدل جاسوییچی را به شما آموزش دهیم:

ابتدا یک بیضی به ابعاد 30*60 را می کشیم. برای کشیدن یک خط در این بیضی دوباره یک بیضی دیگر با ابعاد 27*57 می سازیم. ابزار کشیدن بیضی و تغییر سایزها را در شکل زیر می توانید مشاهده نمایید.

 

آموزش نرم افزار دستگاه لیزر

 

با ماوس بیضی کوچک تر را داخل بیضی بزرگتر گذاشته و برای این که هم مرکز شوند هر دوی آن را با ابزار Center page به مرکز میز کار انتقال می دهیم و خود نرم افزار دستگاه لیزر هر دو را هم مرکز می کند. اصلا مهم نیست که طرح دستگاه لیزر شما در کجای میز کار قرار دارد چون زمانی که شما طرح برای دستگاه لیزر خود را لود می کنید می توانید تایید کنید که کار از کجا شروع شود. حالا یک متن برای وسط کار در نظر می گیریم و با استفاده از ابزار Text آن را ایجاد می کنیم.

 

آموزش نرم افزار دستگاه لیزر

 

سپس با استفاده از ماوس متن را در وسط بیضی قرار می دهیم و برای قرار دادن سوراخ جا کلیدی دوباره یک دایره با استفاده از نوار ابزار ایجاد می کنیم. در حال حاضر طرح دستگاه برش لیزری ما به شکل زیر در آمده است.

حال می بینیم که تمامی لایه های طرح دستگاه لیزر ما به یک رنگ می باشند و Mode همه آن ها Cut  می باشند. برای تغییر دادن آن ها ابتدا باید با ابزار Select قسمت های مختلف را انتخاب کنیم و رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنیم تا رنگ آن محدوده تغییر کند. طبق شکل زیر ما رنگ تمامی قسمت ها را تغییر دادیم و قسمت هایی که قرار است برش بخورد مشکی باقی مانده است:

 

آموزش نرم افزار دستگاه لیزر

 

حالا نوبت به تعیین اولویت ها می باشد که برای برش و حکاکی باید تعیین کنیم و سرعت حکاکی را مشخص نماییم. برای آشنایی با این تنظیمات می توانید به مقاله بعدی ما در رابطه با نرم افزار دستگاه لیزر مراجعه نمایید.

ضمن این که تمام محتوای این سایت متعلق به شرکت روتک می باشد و کپی برداری بدون ذکر منبع غیر قانونی می باشد.

امتیازدهی: 
امتیاز: 4.8 (4 رای)
اگر این مطلب برایتان جالب بود آن را روی شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید

سوالات شما

با سلام.
در بین تمامی شرکت هایی که در اینترنت سرچ کرده ام .از شرکت شما به دلیل توضیحات مناسب و آموزش نرم افزار راضی تر می باشم.
ممنان

سلام با تشکر از لطف شما

سلام
سایز دستگاه من ۱۳۰*۹۰ هست از کجا بفهمم سایز نرم افزار رو؟

سلام نرم افزار سایز ندارد و قابل تنظیم می باشد سوال شبیه این است که بگوییم برگه آچار داریم نرم افزار ورد چه اندازه ای دارد

سلام من ميخواسم تازه كار با اين دستگاه رو شروع كنم و دستگاه بخرم ميخواستم ببينم اموزش دقيق رو به چه صورت بايد ياد بگيرم و طراحي مدلهاي مختلف رو؟

سلام برنامه آموزشی چهار ساعته رایگان به همراه دستگاه لیزر روتک هنگام نصب انجام می شود و سایر اطلاعات به صورت تلفنی راهنمایی می شود در صورت نیاز به آموزش بیشتر کارشناس مجدد و به صورت رایگان اعزام می گردد.