لنز دستگاه لیزر

لنز دستگاه لیزر

لنز دستگاه لیزر

لنز دستگاه برش لیزری، یکی از مهم ترین قسمت های دستگاه لیزر می باشد که وظیفه متمرکز کردن پرتوهای خروجی از تیوب لیزر در یک نقطه را دارد این نوع لنز ترکیب دو نوع از عدسی های محدب و مقعر می باشد.لنزهای دستگاه لیزر فوکوس های متفاوتی دارند که با توجه به نوع کاربرد باید نوع خاص مورد استفاده قرار گیرد ، محل قرار گیری لنز در اجسامی که می تواند دستگاه روی آنها کار انجام دهد اهمیت فراوانی دارد از طرفی تمیز نگه داشتن و تنظیم بودن آینه بالای هد در طول این قطعه تاثیر بسزایی دارد.

پرکاربردترین لنز دستگاه لیزر جهت کار در دستگاه لیزر غیر فلزات عبارت است از :

لنز 2، 2/5 و 4 اینچ

لنز 2 اینچ (5/08 سانتی متر) : در این نوع لنز لیزر فاصله بین متریال و لنز برابر5/08 سانتی متر می باشد که به علت فاصله کم بین هد لیزر و متریال معمولا این نوع لنز جهت حکاکی پیشنهاد می شود.

لنز 2 اینچی دستگاه لیزر

لنز 2 اینچی دستگاه لیزر

 

لنز 2/5 اینچ (6/35 سانتیمتر) : این نوع لنز دستگاه لیزر را می توان به عنوان پرکاربردترین لنز جهت حکاکی و برش نامید. فاصله بین متریال تا لنز برابر با 6/35 سانتی متر است.

لنز 2.5 اینچی دستگاه لیزر

لنز 2.5 اینچی دستگاه لیزر

 

نز 4 اینچ (10/16 سانتیمتر):

این نوع لنز معمولا جهت برش پیشنهاد می شود، همچنین لنز 4 اینچ جهت برش متریال های ضخامت بالا در دستگاه های لیزر با میز ثابت استفاده می شود و این امکان را فراهم می کند که بتوانیم فاصله بین متریال تا سر هد لیزر را افزایش دهیم.

لنز 4 اینچی دستگاه لیزر

لنز 4 اینچی دستگاه لیزر

4 پاسخ
  • مدیریت وب‌سایت روتک
   مدیریت وب‌سایت روتک گفته:

   سلام قطر لنز همان 20 میلیمتر و ضخامت هم مشابه سایر لنزها می باشد تنها فاصله تا نقطه فوکوس 10 سانتیمتر می باشد برای برش کاری ها ضخامت بالاتر مورد استفاده قرار می گیرد.

   پاسخ
 1. مانی
  مانی گفته:

  سلام . وقتی لنز و بیرون میارم بعد با نوار چسب تست میگیرم نقطه لیزر اصلا وسط نیست ولی وقتی لنز و میزنم بعد تست میگیرم وسط هست . ایا باید نوری که از اینه هد به لنز میرسه دقیقا وسط باشه یا اینکه بعد از عبور از لنز وسط باشه کافیه ?ممنون که پاسخ میدید

  پاسخ
  • مدیریت وب‌سایت روتک
   مدیریت وب‌سایت روتک گفته:

   سلام اصولا هر پرتو شامل دایره هایی متحد المرکز هست که هر چه از مرکز پرتو فاصله میگیرد توان آن کمتر می شود ( البته محدود به شعاع پرتو ) به طور کلی پرتو اگر خیلی در محدوده حاشیه آینه نباشد مشکلی نخواهد داشت.

   پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لنز دستگاه برش لیزری
5 (100%) 2 رای