لنز دستگاه لیزر

لنز دستگاه لیزر

لنز دستگاه لیزر

لنز دستگاه برش لیزری، یکی از مهم ترین قسمت های دستگاه لیزر می باشد که وظیفه متمرکز کردن پرتوهای خروجی از تیوب لیزر در یک نقطه را دارد این نوع لنز ترکیب دو نوع از عدسی های محدب و مقعر می باشد.لنزهای دستگاه لیزر فوکوس های متفاوتی دارند که با توجه به نوع کاربرد باید نوع خاص مورد استفاده قرار گیرد ، محل قرار گیری لنز در اجسامی که می تواند دستگاه روی آنها کار انجام دهد اهمیت فراوانی دارد از طرفی تمیز نگه داشتن و تنظیم بودن آینه بالای هد در طول این قطعه تاثیر بسزایی دارد.

پرکاربردترین لنز دستگاه لیزر جهت کار در دستگاه لیزر غیر فلزات عبارت است از :

لنز 2، 2/5 و 4 اینچ

لنز 2 اینچ (08/5 سانتی متر) : در این نوع لنز لیزر فاصله بین متریال و لنز برابر 08/5 سانتی متر می باشد که به علت فاصله کم بین هد لیزر و متریال معمولا این نوع لنز جهت حکاکی پیشنهاد می شود.

لنز 2 اینچ

 

لنز 2/5 اینچ (35/6 سانتیمتر) : این نوع لنز دستگاه لیزر را می توان به عنوان پرکاربردترین لنز جهت حکاکی و برش نامید. فاصله بین متریال تا لنز برابر با 35/6 سانتی متر است.

لنز 2/5 اینچ

لنز 4 اینچ:

این نوع لنز معمولا جهت برش پیشنهاد می شود، همچنین لنز 4 اینچ جهت برش متریال های ضخامت بالا در دستگاه های لیزر با میز ثابت استفاده می شود و این امکان را فراهم می کند که بتوانیم فاصله بین متریال تا سر هد لیزر را افزایش دهیم.

لنز 4 اینچ

به ما امتیاز دهید: 
امتیاز: 5 ( 1 رای)

سوالات شما